Nieznane zdjęcia księcia Filipa. Najstarsze pochodzi sprzed pół wieku

Świat
Nieznane zdjęcia księcia Filipa. Najstarsze pochodzi sprzed pół wieku
Facebook/The Royal Family
Ujawnione przez rodzinę królewską fotografie pochodzą z różnych lat życia księcia Filipa

Podczas wypoczynku z bliskimi, gry w polo, ślubu wnuka czy podziwiania zmagań na wyścigach konnych. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej ujawnili niepublikowaną dotąd serię zdjęć zmarłego w piątek księcia Filipa, męża królowej Elżbiety II. "Pamiętam jak uczyłeś nas jak gotować, jak malować, co czytać. Dziękuję Ci za Twoje poświęcenie i miłość do nas wszystkich" - wspomina go księżna Eugenia.

Na chronologicznie ostatnim z nich - wykonanym przed księżną Kate w 2018 r. - królowa i książę Filip siedzą na kanapie w zamku Balmoral otoczeni przez wszystkich siedmioro prawnuków, których wówczas mieli, czyli trójkę dzieci księcia Williama i księżnej Kate - George'a, Charlottę i Louisa, dwie córki Petera Philipsa - Savannę i Islę, oraz dwie córki Zary Tindall - Mię i Lenę.

 

Książę Filip w chwili śmierci miał dziesięcioro prawnuków, ale trójka kolejnych urodziła się już po wykonaniu tego zdjęcia.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kate Middleton (@katemiddletonphotos)

 

Następne zdjęcie pochodzi z 2015 r. z zamku w Windsorze i przedstawia królową i księcia Filipa wraz ich wnukiem, księciem Williamem i jego żoną Kate oraz dwójką ich dzieci - George'em i Charlottą.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal)

 

 

Wspomnienie sprzed 50 lat

 

Kolejne zostało wykonane w dniu ślubu Williama i Kate w 2011 r., a księciu Filipowi towarzyszą na nim jego syn, książę Karol wraz z żoną księżną Camillą.

 

Opublikowany przez The Royal Family Środa, 14 kwietnia 2021

 

Filip wraz z Karolem są też na najstarszym ze zdjęć, które wykonane zostało w 1966 r. w czasie, gdy grali w polo.

 

Opublikowany przez The Royal Family Środa, 14 kwietnia 2021

 

Ostatnie natomiast pochodzi z 2011 r. i przedstawia księcia Filipa wraz z dwiema wnuczkami, księżniczkami Beatrycze i Eugenią na trybunie w czasie wyścigów konnych w Epsom.

 

Opublikowany przez The Royal Family Środa, 14 kwietnia 2021

 

"Będziemy opiekować się Babcią"

 

Wcześniej w środę księżniczka Eugenia, młodsza córka księcia Andrzeja i księżnej Yorku Sary, dołączyła się do składanych przez innych członków rodziny osobistych pożegnań zmarłego księcia. We wpisie zamieszczonym na Instagramie napisała, że jej najdroższy dziadek byłby wzruszony wszystkimi hołdami, którymi się z nią dzielono w ostatnich kilku dniach.

 

"Pamiętam jak uczyłeś nas jak gotować, jak malować, co czytać. Pamiętam, jak śmiałam się z Twoich żartów i pytałam o Twoje spektakularne życie i służbę w marynarce (...). Dziękuję Ci za Twoje poświęcenie i miłość do nas wszystkich, a szczególnie do Babci, którą będziemy się opiekować" - napisała Eugenia.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Princess Eugenie (@princesseugenie)

 

Książę Filip, który był mężem Elżbiety II przez ponad 73 lata, zmarł w piątek na zamku w Windsorze w wieku 99 lat.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się także na zamku w Windsorze w najbliższą sobotę i będą przeprowadzone zgodnie z restrykcjami przeciwepidemicznymi, czyli będzie mogło w nich wziąć udział maksymalnie 30 osób.

wka / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie