Statek wywrócił się u wybrzeży USA. Trwa akcja ratunkowa

Świat
Statek wywrócił się u wybrzeży USA. Trwa akcja ratunkowa
Twitter/USCG Heartland
6 osób udało się uratować, a 12 innych nadal pozostaje zaginionych

Sześć członków załogi zostało uratowanych, natomiast 12 kolejnych wciąż poszukują amerykańskie służby po tym, jak u wybrzeżu Luizjany wywrócił się statek. Do zdarzenia doszło we wtorek wieczorem.

Do wypadku doszło w odległości około 8 mil od miejscowości Port Fourchon w Luizjanie na Zatoce Meksykańskiej. W chwili wypadku trwały złe warunki pogodowe i wysokie fale. 

 

Akcja ratunkowa

 

"Funkcjonariusze Straży Przybrzeżnej otrzymali zgłoszenie ze wskazaniem miejsca wypadku z radiolatarni o godzinie 16:30, Zgłoszenie dotyczyło 129-metrowego statku handlowego" - przekazała amerykańska straż w komunikacie.

 

 

6 osób udało się uratować, a 12 innych nadal pozostaje zaginionych. Amerykańska Straż Przybrzeżna zaapelowała o pomoc do będących w okolicy wypadku jednostek. Kilka z nich odpowiedziało i pomogło w akcji ratunkowej.

 

ZOBACZ: Statek dryfuje u wybrzeży Norwegii, wkrótce początek akcji ratunkowej


Krajowa instytucja metrologiczna, National Weather Service w Nowym Orleanie, wydała we wtorek ostrzeżenie dla marynarzy o złej pogodzie i wysokich falach na wodach przybrzeżnych od Port Fourchon do rzeki Lower Atchafalaya w Luizjanie.

laf/msl CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie