Śmierć księcia Filipa. BBC dostało 100 tys. skarg na zmianę ramówki. To rekord

Świat
Śmierć księcia Filipa. BBC dostało 100 tys. skarg na zmianę ramówki. To rekord
PAP/EPA/JOSHUA BRATT
Książę Filip zmarł w wieku 99 lat

BBC otrzymało w ostatnich dniach 100 tys. skarg na zmianę ramówki w związku ze śmiercią księcia Filipa - podał "The Sun". Tym samym pobito dotychczasowy rekord z 2005 roku. Wtedy to do brytyjskiego nadawcy wpłynęło 63 tys. zażaleń.

Książę Filip zmarł 9 kwietnia na zamku w Windsorze w wieku 99 lat. Jego pogrzeb zaplanowany jest na 17 kwietnia.

 

Z uwagi na wyjątkowe okoliczności i - według komentatorów - koniec pewnej epoki, brytyjski nadawca zdecydował się na zmianę ramówki i wprowadzenie wydania specjalnego.

100 tys. skarg

Serial "EastEnders" i finał "MasterChef" zastąpiono programami newsowymi, a BBC Four zajmujący się kulturą i sztuką oraz filmami dokumentalnymi, całkowicie zdjęto z anteny.

 

ZOBACZ: Mieszkańcy wyspy Tanna rozpaczają po śmierci księcia Filipa

 

Z tego powodu 100 tys. osób zdecydowało się złożyć skargę na zmianę w ramówce - podał "The Sun".

 

"Jesteśmy dumni z naszych relacji i roli jaką odgrywamy w momentach o znaczeniu ogólnokrajowym" - poinformowano. Ostateczną liczbę zażaleń, jaka wpłynęło do BBC, poznamy w najbliższy czwartek.

Stepujący członkowie Ku Klux Klanu

Jeśli dane tabloidu potwierdzą się, będzie to rekord w historii brytyjskiego nadawcy. Do tej pory największe niezadowolenie wśród widzów wywołał "Jerry Springer: The Opera" wyemitowany w 2005 roku.

 

Był to musical oparty na talk show Jerry’ego Springera. Znieważał chrześcijańskie symbole, zawierał wulgaryzmy oraz surrealistyczne obrazy takie, jak grupa stepujących członków Ku Klux Klanu. Otrzymano wtedy 63 tys. zażaleń.

ac/zdr/ BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie