Księgowa przez 11 lat opłacała swoje rachunki z firmowego konta

Polska
Księgowa przez 11 lat opłacała swoje rachunki z firmowego konta
Pracodawca zwolnił 36-latkę z pracy, a policja zajęła jej mienie warte 78 tys. zł

Policjanci z Nidzicy skierowali do sądu akt oskarżenia wobec 36-letniej księgowej jednej z gminnych spółek w gminie Kozłowo, która przez 11 lat opłacała swoje prywatne rachunki z firmowego konta. W sumie kobieta uszczupliła budżet pracodawcy o blisko 150 tys. zł - poinformowała policja.

Oficer prasowa policji w Nidzicy Alicja Pepłowska poinformowała, że 36-letnia kobieta przez 11 lat z firmowego konta opłacała swoje domowe rachunki. - Sprawa wyszła na jaw przypadkiem, gdy kobietę skontrolował jej przełożony - powiedziała policjantka. Przyznała, że proceder trwał latami dlatego, że księgowa przelewała małe sumy, co nie rzucało się jej pracodawcy w oczy.

 

ZOBACZ: Radomska spółka ofiarą oszustwa "na policjanta". Księgowa robiła przelewy bez wiedzy prezesa?

 

- Kobieta przyznała się do winy i powiedziała, że do takiego zachowania zmusiła ją trudna sytuacja materialna - powiedziała Pepłowska i podkreśliła, że kobiecie przedstawiono w sumie 101 zarzutów dotyczących kradzieży, podrabiania dokumentów oraz złamania ustawy o rachunkowości.

 

Kobiecie grozi 5 lat więzienia

 

Pracodawca zwolnił 36-latkę z pracy, a policja zajęła jej mienie warte 78 tys. zł. Do tego kobieta wpłaciła 10 tys zł. poręczenia majątkowego.

 

Księgowej grozi do 5 lat więzienia, sąd może też orzec wobec niej zakaz wykonywania zawodu. Kobieta musi się też liczyć z nakazem oddania ukradzionej sumy. 

emi
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie