Próbował uciec przez okno. W Opolu zatrzymano zbiega z więzienia

Polska
Próbował uciec przez okno. W Opolu zatrzymano zbiega z więzienia
4711018 / Pixabay
Mężczyzna miał na koncie m.in. wyrok za udostępnianie narkotyków

Policjanci ze Zdzieszowic zatrzymali 37-latka, za którym wydano cztery listy gończe. Jak poinformowała we wtorek KW Policji w Opolu, poszukiwany ma na swoim koncie m.in. karę pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Mężczyzna poszukiwany był za posiadanie i udostępnianie narkotyków, kradzież oraz ucieczkę z miejsca zatrudnienia poza terenem zakładu karnego. Wystawiono za nim cztery listy gończe, jednak przez kilka lat skazany skutecznie unikał polskiego wymiaru sprawiedliwości, ukrywając się za granicą.

 

ZOBACZ: Zwłoki 65-latki w mieszkaniu. Policja zatrzymała trzy osoby

 

Funkcjonariusze uzyskali informację, że poszukiwany wrócił do kraju. Śledczy pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny. Mundurowym drzwi otworzyła kobieta, która przekonywała policjantów, że 37-latka nie ma w domu. Jej informacje nie brzmiały jednak dla policjantów wiarygodnie, dlatego przystąpili do przeszukania domu.

 

ZOBACZ: Nielegalne wesele w Wielkopolsce. Policja wylegitymowała 81 uczestników [WIDEO]

 

W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli, że poszukiwany ucieka przez okno. Podjęli pościg - 37-latek oddalał się w kierunku pobliskiego lasu, jednak już po chwili został zatrzymany. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbywa zasądzoną wcześniej karę.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie