Prezydent Biden nominował pierwszą kobietę na stanowisko ministra ds. armii

Świat
Prezydent Biden nominował pierwszą kobietę na stanowisko ministra ds. armii
Twitter/SecArmy
"Christine jest prawdziwą patriotką, swoją karierę oddała służbie Ameryce i bezpieczeństwu naszego kraju"

Prezydent USA Joe Biden nominował Christine Wormuth na stanowisko ministra ds. armii. Jeśli nominację zatwierdzi Senat, Wormuth, która służyła jako główny urzędnik Pentagonu w ostatnich latach administracji Baracka Obamy, będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Nominacje na dwa inne wysokie stanowiska w Pentagonie otrzymali w poniedziałek również były członek Izby Reprezentantów z Kalifornii Gil Cisneros na stanowisko podsekretarza obrony ds. personelu i gotowości oraz Susanna Blume na stanowisko dyrektora ds. oceny kosztów i programów CAPE - podaje portal telewizji ABC News.

 

Wormuth, od dawna zajmująca się bezpieczeństwem narodowym z wcześniejszym doświadczeniem w Pentagonie, pełniła również funkcję dyrektora ds. polityki obronnej w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego w administracji Obamy.

 

ZOBACZ: Nowa wiceprezydent USA. Tomasz Grodzki napisał list do Kamali Harris

 

Wormuth pracowała ostatnio jako dyrektor Centrum Bezpieczeństwa Międzynarodowego i Polityki Obronnej w Rand Corporation i była wpływową członkinią ekipy przejściowej Bidena w Pentagonie.

 

 

"Christine jest prawdziwą patriotką, swoją karierę oddała służbie Ameryce i bezpieczeństwu naszego kraju" – przekazał w oświadczeniu minister obrony USA Lloyd Austin. - Jako była podsekretarz obrony ds. polityki Christine rozwinęła kampanię resortu przeciwko Państwu Islamskiemu i zwrotu ku Azji, a jej głęboka ekspertyza będzie krytyczna w rozwiązywaniu i określaniu dzisiejszych globalnych zagrożeń, w tym wyzwania ze strony Chin i zagrożeń płynących z Rosji, Iranu i Korei Północnej". 

Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie