Pożar gazociągu w Tarnowskich Górach. Są poszkodowani

Polska
Pożar gazociągu w Tarnowskich Górach. Są poszkodowani
Dietmar Rabich / CC-by-SA / zdj. ilustracyjne
W pożarze gazociągu poszkodowane są dwie osoby

Dwaj pracownicy firmy wykonującej prace ziemne zostali poparzeni w pożarze, który wybuchł po uszkodzeniu gazociągu w Tarnowskich Górach. Zostali przewiezieni do szpitala z oparzeniami twarzy i dłoni.

Mł. kpt. Wojciech Poloczek z Komendy Powiatowej PSP w Tarnowskich Górach powiedział, że zgłoszenie o uszkodzeniu gazociągu przy ul. Opatowickiej podczas wykonywanych prac ziemnych, i zapłonu wydobywającego się niego gazu, dotarło do służb po 11.

 

ZOBACZ: Ogrodzili teren i wkopali gazociągi. Właściciel ziemi był bezradny

 

- Po przybyciu strażaków na miejsce z rozszczelnionego gazociągu wydobywał się słup ognia na wysokość ok. 5 metrów. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i schładzaniu strefy promieniowania cieplnego aby zapobiec przeniesieniu się pożaru na znajdujący obok budynek jednorodzinny. Jeszcze przed naszym przybyciem wyszła z niego mieszkająca tam osoba - relacjonował strażak. Jak dodał, nie było potrzeby ewakuacji innych okolicznych domów.

 

Na miejsce przyjechała ekipa pogotowia gazowego, która zamknęła dopływ gazu. Po wygaśnięciu ognia schładzano nagrzane elementy gazociągu, a później dodatkowo sprawdzono kamerą termowizyjną czy nie ma zarzewi ognia. W akcji brało udział 12 zastępów PSP i OSP.

 

Poszkodowani w pożarze to pracownicy firmy wykonującej prace ziemne z pomocą koparki. – Odnieśli obrażenia ciała w postaci oparzeń twarzy i dłoni. Zostali zabrani do szpitala - dodał strażak. Dokładne przyczyny i okoliczności powstania pożaru będzie wyjaśniała policja.

pdb / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie