Pił alkohol z młodszym bratem, potem strzelał do niego z wiatrówki

Polska
Pił alkohol z młodszym bratem, potem strzelał do niego z wiatrówki
świętokrzyska policja
W czasie kłótni starszy z nich wyciągnął broń pneumatyczną i postanowił wymierzyć sprawiedliwość.

Policjanci z Radoszyc (woj. świętokrzyskie) zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który zapoczątkował awanturę. W jej trakcie strzelał do swojego brata z wiatrówki i groził śmiercią. Mężczyzna niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

W jednym z domów doszło do awantury między nietrzeźwymi braćmi. W czasie kłótni starszy z nich wyciągnął broń pneumatyczną i postanowił wymierzyć sprawiedliwość. Strzelił do swojego brata z wiatrówki i groził mu śmiercią. 32-latek został trafiony w ramię. Zdołał uciec i powiadomić funkcjonariuszy. 

 

Policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu. "W wyniku przeszukania mieszkania, w którym przebywał podejrzany policjanci zabezpieczyli wiatrówkę wraz ze śrutem, broń gazową oraz porcję białego proszku, który po przebadaniu narkotesterem wykazał amfetaminę" - poinformowała świętokrzyska policja.

 

ZOBACZ: Ostrzelał z wiatrówki budynek poczty. Twierdzi, że nie pamięta tego zdarzenia

 

Mężczyzna został zatrzymany.Po wytrzeźwieniu, na wniosek śledczych prokurator zdecydował nałożyć na 44-latka policyjny dozór. W najbliższych dniach stanie przed sądem. 

dsk/ sgo/ / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie