"Urodziny DJ-a" i "degustacja nowych trunków". Kilkadziesiąt wniosków o ukaranie

Polska
"Urodziny DJ-a" i "degustacja nowych trunków". Kilkadziesiąt wniosków o ukaranie
Pixabay
Decyzję o dalszym postępowaniu wobec właścicieli klubów podejmie prokurator.

72 wnioski o ukaranie sporządziła policja po interwencji w dwóch lokalach w Dzierżoniowie (Dolnośląskie). Właściciele klubów zorganizowali imprezy, a klientów do uczestnictwa w spotkaniu zachęcali na portalach społecznościowych.

Jak poinformowała w poniedziałek Monika Kaleta z biura prasowego dolnośląskiej policji, w sobotni wieczór dzierżoniowscy policjanci interweniowali w dwóch lokalach, które pomimo wprowadzonych obostrzeń były otwarte.

 

- W klubach znajdowało się już kilkadziesiąt osób, które nie bacząc na zakaz gromadzenia się, wspólnie imprezowały. Zachętą do spotkania były urodziny DJ-a, zaś w drugim lokalu degustacja nowych trunków. Właściciele klubów zachęcali wcześniej do uczestnictwa w spotkaniu na portalach społecznościowych - relacjonował Kaleta.

 

ZOBACZ: Na "urodzinach" bawiło się ponad 200 osób. Akt oskarżenia przeciw właścicielowi klubu

 

W efekcie interwencji policja sporządziła w sumie 72 wnioski o ukaranie. Decyzję o dalszym postępowaniu wobec właścicieli klubów podejmie prokurator.

 

- Przy tej okazji apelujemy o rozwagę i stosowanie się do poleceń służb sanitarnych i zaleceń przekazywanych nam przez rząd. Sytuacja, w jakiej się obecnie znajdujemy, jest dla nas wszystkich trudna. Tylko rozsądek i podporządkowanie się zaleceniom pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się panującego wirusa - zaapelowała dolnośląska policja. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie