Maraton szczepienia we Włoszech. 3 tysiące zaszczepionych jednej nocy

Świat
Maraton szczepienia we Włoszech. 3 tysiące zaszczepionych jednej nocy
EPA/Giuseppe Lami
We włoskim mieście podczas nocnego maratonu szczepienia preparat otrzymało w sumie 3 tys. pacjentów. Na zdjęciu: pracownica medyczna przygotowuje szczepionkę do podania w szpitalu Rzymie.

Noc szczepień odbyła się z soboty na niedzielę w Poliklinice w Bari na południu Włoch. Łącznie w ciągu 18-godzinnego maratonu zaszczepiono tam ponad 3 tysiące osób. Preparat podawało ponad 200 lekarzy i pielęgniarek w 42 punktach. Dodatkową nocną zmianę zorganizowano, by przyspieszyć kampanię szczepień.

Przeciwko COVID-19 zaszczepiono we włoskim mieście, zgodnie z opracowanym kalendarzem pierwszeństwa, 1800 pacjentów onkologicznych i cierpiących na rzadkie choroby, a także ponad tysiąc osób opiekujących się ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi.

 

- Poliklinika zaangażowała wszystkie siły i cały dostępny personel, by zrealizować plan szczepień - powiedział jej dyrektor Giovanni Migliore.

 

ZOBACZ: Nowy Jork. Polscy seniorzy mają kłopoty ze szczepieniem

 

W tej placówce w regionie Apulia po dwóch i pół miesiącach zakończyła się w ten sposób pierwsza faza szczepień, w ramach której preparat otrzymało ponad 30 tysięcy osób - pracowników służby zdrowia, osób starszych i chorych, a a także ich opiekunów.

 

- Dla nas to świąteczny dzień, zamknięcie pierwszej fazy kampanii, w drodze ku spokojniejszemu sezonowi letniemu - podkreślił szef placówki medycznej.

 

Dodał, że kampania będzie kontynuowana w ramach pomocy dla władz regionu przy szczepieniu kolejnych grup wiekowych.

hlk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie