Dostawy szczepionek na najbliższy tydzień. Dane resortu zdrowia

Polska
Dostawy szczepionek na najbliższy tydzień. Dane resortu zdrowia
PAP/EPA/Bienvenido Velasco
W przyszłym tygodniu do Polski ma dotrzeć około 1 mln 300 tys. szczepionek

W najbliższym tygodniu do Polski dotrze około 1 mln 300 tys. szczepionek przeciwko Covid-19: 870 tys. szczepionek firmy Pfizer, 88 tys. szczepionek firmy AstraZeneca, 120 tys. szczepionek firmy Johnson&Johnson i 204 tys. szczepionek firmy Moderna - poinformował w niedzielę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Wiceszef resortu zdrowia wskazywał na antenie TVP Info, że Narodowy Program Szczepień bardzo przyspiesza. - W tygodniu, który się rozpoczyna jutro pojawi się w Polsce 870 tys. szczepionek firmy Pfizer, 88 tys. szczepionek firmy AstraZeneca. W najbliższą środę dotrze 120 tys. szczepionek firmy Johnson&Johnson, a w piątek 204 tys. szczepionek firmy Moderna - wyliczał.

 

- W sumie w tym tygodniu do Polski dotrze około 1 mln 300 tys. szczepionek. Jest to naprawdę duże tempo i duże wyzwanie dla naszej logistyki, abyśmy te szczepionki jak najszybciej wykorzystali - dodał.

 

ZOBACZ: Niedzielski: ponad 99 procent skuteczności szczepionek w Polsce

 

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub.r. Prowadzone są one na razie preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie