Protest w czasie obchodów smoleńskich. Paweł Tanajno zatrzymany

Polska
Protest w czasie obchodów smoleńskich. Paweł Tanajno zatrzymany
Polsat News
Według nieoficjalnych informacji zatrzymany to lider Strajku Przedsiębiorców Paweł Tanajno.

W sobotę w Warszawie w Parku Saskim obok placu Piłsudskiego zebrało się kilkadziesiąt osób z flagami "Strajku Przedsiębiorców". Podczas protestu zatrzymanych zostało sześć osób. Wśród nich był lider strajku Paweł Tanajno. Policjanci zwolnili go po godz. 15:00.

Przed uroczystościami obchodów 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej w rejonie placu Piłsudskiego w Warszawie pojawiło się kilkadziesiąt osób z flagami "Strajku Przedsiębiorców". Uczestnicy protestu zaczęli się zbierać w parku kilkanaście minut po godzinie 7 rano.

 

Część z nich miała flagi z logo Strajku Przedsiębiorców, flagi w barwach narodowych oraz żółte tulipany przewiązane czarnymi wstążkami. Kilka osób w góralskich kapeluszach prowadziło na zmianę taczkę z kukłą, której głowę stanowiło zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego. Kukła miała pod pachą kota. Podczas protestu wybuchło kilka petard.

 

Okolicę Placu Piłsudskiego zabezpieczały od rana w sobotę znaczne siły policji, w tym patrole konne. Plac Piłsudskiego był otoczony barierkami. Policja zablokowała prowadzące do niego ulice. Dojście było jedynie od strony Ogrody Saskiego. A protestujący zostali otoczeniu. 

 

ZOBACZ: 11. rocznica katastrofy smoleńskiej. Kwiaty pod upamiętnieniami ofiar, obchody w całej Polsce

 

Komenda Stołeczna Policji poinformowała przed południem na Twitterze o zatrzymaniu pierwszej osoby, która naruszyła nietykalność policjanta. - Co najmniej sześć osób zostało zatrzymanych - powiedział z kolei przed południem rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

 

"Policjanci KSP prowadzą działania na ulicach Warszawy. Niestety jest już pierwszy zatrzymany. Powodem jest naruszenie nietykalności cielesnej policjanta. Policjanci użyli ŚPB (środków przymusu bezpośredniego - red.) w postaci kajdanek i siły fizycznej" - napisała komenda stołeczna.

 

 

Do pierwszych przepychanek doszło około godziny 8 rano. Wśród zatrzymanych znalazł się lider Strajku Przedsiębiorców Paweł Tanajno. Z komendy policji wyszedł siedem godzin później.

 

"Wolny" - napisał na Facebooku.

 

WOLNY

Opublikowany przez Pawła Tanajnę Sobota, 10 kwietnia 2021

 

WIDEO - Policja użyła środków przymusu bezpośredniego

  

W sobotę mija 11 lat od dnia katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska. Podczas tegorocznych obchodów zaplanowano m.in. uroczystości na Placu Piłsudskiego.

hlk/wka/PAP/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie