Sołtys wsi Wirki usłyszy zarzuty znęcania się nad psem. Grozi jej nawet 5 lat więzienia

Polska
Sołtys wsi Wirki usłyszy zarzuty znęcania się nad psem. Grozi jej nawet 5 lat więzienia
Facebook/Fundacja Mam Pomysł
Za znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia

59-letnia sołtys wsi Wirki na Dolnym Śląsku w czwartek w Prokuraturze Rejonowej w Świdnicy usłyszy zarzut znęcania się nad swoim psem ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta ciągnęła zwierzę na łańcuchu przypiętym do haka holowniczego samochodu.

Z relacji świadków wynika, że we wtorek 59-letnia sołtys wsi Wirki uwiązała swojego pasa łańcuchem do haka holowniczego samochodu i jadąc autem ciągnęła zwierzę po jezdni. Po informacji od świadków zdarzenia kobieta została zatrzymana przez policję, a ranne zwierzę trafiło od schroniska, gdzie udzielono mu pomocy.

 

ZOBACZ: Pies powieszony na drzewie. Zabicie zwierzęcia miała zlecić właścicielka

 

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. - Postępowanie prowadzone jest w sprawie znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Przesłuchujemy świadków w tej sprawie; dziś 59-latka usłyszy zarzut znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem - powiedział w czwartek Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin. Śledczy sprawdzają czy zachowanie sołtys wsi Wirki miało charakter incydentalny, czy też kobieta wcześniej znęcała się nad swoim psem.

 

Za znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

dsk / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie