Jeden z najbogatszych Brytyjczyków zamordowany w swojej posiadłości

Świat
Jeden z najbogatszych Brytyjczyków zamordowany w swojej posiadłości
Pixabay
W Londynie aresztowano w związku z podejrzeniem morderstwa 34-letniego mężczyznę

Jeden z najbogatszych ludzi Wielkiej Brytanii został zamordowany na terenie własnej posiadłości - poinformowała w czwartek policja. 83-letni Richard Sutton był m.in. właścicielem dwóch pięciogwiazdkowych hoteli w centrum Londynu i szeregu innych nieruchomości.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem na terenie posiadłości Suttona w hrabstwie Dorset na południu Anglii. Mężczyzna został śmiertelnie dźgnięty nożem, zaś towarzysząca mu kobieta - jego długoletnia partnerka życiowa -, została ciężko ranna i przebywa obecnie w szpitalu w Bristolu. Jej stan jest oceniany jako krytyczny.

 

ZOBACZ: Nie żyje Petr Kellner, najbogatszy Czech. Miliarder zginął w katastrofie helikoptera na Alasce

 

W Londynie aresztowano w związku z podejrzeniem morderstwa 34-letniego mężczyznę z miejscowości Gillingham w hrabstwie Dorset. Został on przewieziony do szpitala w związku obrażeniami, które nie zagrażają jego życiu. Jak podała policja, ofiara oraz domniemany sprawca się znali.

 

W ubiegłorocznej edycji rankingu najbogatszych mieszkańców Wielkiej Brytanii - Sunday Times Rich List - Sutton zajął 435. miejsce, a jego majątek oszacowano na 301 milionów funtów. Należały do niego m.in. pięciogwiazdkowe hotele Sheraton Grand i Athenaeum w centrum Londynu, a także szereg posiadłości ziemskich. 

pgo/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie