"Dzisiaj roztrzaskało się 10 tupolewów". Giertych o rekordzie zgonów z powodu Covid-19

Polska
"Dzisiaj roztrzaskało się 10 tupolewów". Giertych o rekordzie zgonów z powodu Covid-19
Polsat News

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 954 ofiarach Covid-19. To rekordowa liczba zgonów od początku pandemii koronawirusa w naszym kraju. "Dzisiaj rano 10 tupolewów roztrzaskało się o pychę i głupotę rządzących" - skomentował w mediach społecznościowych były wicepremier Roman Giertych.

Resort zdrowia poinformował w czwartek o 27 887 nowych przypadkach koronawirusa. Jednocześnie przekazano, że zmarło 954 kolejnych osób.

 

"Z powodu COVID-19 zmarło 241 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 713 osób" - podało MZ. To rekordowa liczba zgonów od początku pandemii. Do tej pory w Polsce z powodu koronawirusa zmarło 56 659 chorych. 

 

 

Informację skomentował były wicepremier Roman Giertych. Mecenas porównał liczby podawane przez Ministerstwo Zdrowia do katastrofy smoleńskiej. 

 

"Dzisiaj rano 10 tupolewów roztrzaskało się o pychę i głupotę rządzących. Niech odpoczywają w pokoju!" - napisał na Twitterze. 

 

"Winnych zaniedbań, które przyczyniły się do tej katastrofy, ukarzemy surowo" - dodał.

 

 

W związku z sytuacją epidemiczną w Polsce, prezydent Andrzej Duda zwołał na piątek na godz. 9:30 posiedzenie Rady Gabinetowej.

 

Jednym z tematów spotkania ma być "dalsza strategia działań państwa w walce z COVID-19".

dk/sgo//Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie