"Serial niepoważnych wypowiedzi". Senator PiS o Terleckim

Polska
"Serial niepoważnych wypowiedzi". Senator PiS o Terleckim
Polsat News
Senator PiS Jan Maria Jackowski

- Kolejny serial niepoważnych wypowiedzi w przestrzeni publicznej. Jeśli nie będzie koalicjantów, nie będzie tego rządu. W sytuacji pandemii i kryzysu jest to bardzo groźne. Nie wiem czy takie nieodpowiedzialne wypowiedzi nie są źle odbierane przez opinię publiczną - powiedział senator PiS Jan Maria Jackowski, odnosząc się do wypowiedzi Ryszarda Terleckiego.

Od kilku miesięcy Zjednoczona Prawica mierzy się z problemami związanymi m.in. z uzyskaniem wspólnego stanowiska w istotnych sprawach. O kryzysie w koalicji rządzącej mówił wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

 

ZOBACZ: "Najchętniej bym się pozbył koalicjantów". Terlecki o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

 

- Jestem radykałem i najchętniej bym się pozbył koalicjantów, ale utrzymujemy jedność w Zjednoczonej Prawicy tak długo, jak to możliwe i mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów - zaznaczył.

"Zjednoczona Prawica weszła na niebezpieczną ścieżkę"

Sytuację skomentował też wicepremier Jarosław Gowin.

 

- Obóz Zjednoczonej Prawicy wszedł na niebezpieczną ścieżkę, którą niektórzy komentatorzy nazywają drogą ku AWS-izacji, czyli wewnętrznego rozkładu. Ale można z tej ścieżki jeszcze zawrócić. To wymaga, przede wszystkim, szczerych rozmów w cztery oczy czy w gronie trzech liderów - podkreślił w "Graffiti".

 

"Kolejny serial niepoważnych wypowiedzi"

Do wypowiedzi polityków nawiązał w rozmowie z reporterką Polsat News senator PiS Jan Maria Jackowski.

- Kolejny serial niepoważnych wypowiedzi w przestrzeni publicznej. Jeśli nie będzie koalicjantów, nie będzie tego rządu. W sytuacji pandemii i kryzysu jest to bardzo groźne. Nie wiem czy takie nieodpowiedzialne wypowiedzi nie są źle odbierane przez opinię publiczną - stwierdził.

 

WIDEO: Senator PiS o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

  

Dodał, że sam był posłem AWS. - Jak wsłuchuję się w takie wypowiedzi to mam wrażenie déjà vu, coś, co kiedyś przeżywałem i widziałem na własne oczy - powiedział Jackowski. Zauważył, że "od wielu miesięcy w Zjednoczonej Prawicy problemem jest brak dialogu wewnętrznego".

 

ZOBACZ: Ziobro o premierze: przekonuje do polityki, która rozmija się z naszym programem

 

- Brak konstruktywnych rozmów, brak wzajemnego zaufania, brak przestrzegania podpisanych umów koalicyjnych chyba przez wszystkie strony układające się. To powoduje obecny chaos i mniejsi koalicjanci mają rację, oskarżając PiS o nieprzestrzeganie umowy koalicyjnej - stwierdził senator.

ac/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie