Ogromna kolejka karetek przed szpitalem. 17 zespołów czekało kilkanaście godzin

Polska
Ogromna kolejka karetek przed szpitalem. 17 zespołów czekało kilkanaście godzin
Polsat News
Nagranie sprzed szpitala pojawiło się w sieci

Kolejka 17 karetek z pacjentami zakażonymi koronawirusem oczekiwała we wtorek przed szpitalem w Zabrzu. Placówka wcześniej poinformowała, że zwiększyła pulę wolnych miejsc dla chorych na Covid-19.

Kolejka karetek z pacjentami zakażonymi koronawirusem oczekiwała we wtorek w nocy przed Szpitalem Specjalistycznym w Zabrzu. W ośrodku uruchomiono kilkanaście nowych miejsc dla zakażonych pacjentów, co skutkowało tym, że do szpitala kierowano karetki z całego województwa śląskiego.

 

Nagranie sprzed szpitala pojawiło się w sieci. Przez kilkanaście godzin na przyjęcie pacjentów czekało 17 zespołów. Kolejkę udało się rozładować w środę przed południem. 

 

"Nie będę ukrywał, że jest ciężko"

 

- No nie będę ukrywał, że jest ciężko. Wyjazdów jest mnóstwo. Obsługujemy bardzo dużo, wielokrotnie więcej wyjazdów niż w ubiegłym roku, kiedy też było ponad 20-30 tys. zachorowań - mówił Arkadiusz Głąb z Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. 

 

ZOBACZ: Karetki pogotowia nie nadążają. W zastępstwie coraz częściej przyjeżdżają strażacy

 

WIDEO: Ogromna kolejka karetek pod szpitalem. 17 zespołów oczekiwało kilkanaście godzin

  

 

- Szpital, który zgłasza wolne miejsce, to od razu ta informacja przekazywana jest to ambulansów. Wizyty są realizowane w bardzo długich odstępach czasowych. W tej chwili te 15-20 min, które powinny być przeznaczone na wizytę wydłużyły się do kilku, kilkunastu godzin - wyjaśniał przyczyny sytuacji Arkadiusz Głąb. 

laf/prz/Polsat News/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie