Zbigniew Boniek: sportowcy powinni zostać zaszczepieni

Polska
Zbigniew Boniek: sportowcy powinni zostać zaszczepieni
Polsat News
Zbigniew Boniek, prezes PZPN

Każdy sportowiec, który reprezentuje nasz kraj w imprezach europejskich czy międzynarodowych powinien być zaszczepiony przeciwko COVID-19 - powiedział prezes PZPN Zbigniew Boniek. Jego zdaniem, zawsze znajdą się krytycy pomysłu, żeby zaszczepić piłkarzy przed Euro. - Jeżeli ze strony rządu pojawią się takie sygnały, to zdecydowanie byłbym za takim rozwiązaniem - dodał.

Zapytany w Radiu Zet, czy PZPN jest przygotowany pod względem logistycznym na rozpoczynające się 11 czerwca mistrzostwa Europy, odpowiedział, że tak i przypomniał, że Polacy bazę będą mieli w Dublinie, a na drugi mecz z Hiszpanią polecą do Bilbao.

 

Będą zmiany wśród organizatorów Euro?

 

Boniek podkreślił, że związek wszystko ma już zorganizowane, nawet co do minuty. Nie wykluczył też zmiany wśród organizatorów Euro, jednak jego zdaniem nie będzie to wielka rewolucja.

 

Jak podał dziennik "The Sun", w środę Dublin ma zrezygnować z goszczenia meczów ME.

 

ZOBACZ: Joanna Lichocka apeluje o zaszczepienie dziennikarzy: powinniśmy także ich chronić

 

- Jeśli nasz harmonogram meczów się zmieni, to nie jest problem polskiego związku tylko organizatorów - powiedział w audycji.

 

- To bardzo dobra decyzja UEFA, że Euro odbywa się w 12 europejskich krajach. Ze względów pandemicznych organizowanie turnieju w jednym państwie jest bardzo niebezpieczne - stwierdził Boniek. 

 

Kibice na trybunach?

 

Jego zdaniem, najważniejszą kwestią do rozstrzygnięcia przez europejską federację jest to, czy podczas Euro na stadionach pojawią się kibice.

 

- Przygotowałbym oficjalny protokół, który jasno określałby zasady, które obowiązywałyby fanów. Pamiętajmy, że większość osób dba o swoje zdrowie, ale piłka nożna nie może mieć żadnych przywilejów. Nie zawsze takie rozwiązanie będzie możliwe, ale miejmy nadzieję, że kibice będą wspierać reprezentację na stadionach - przyznał.

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie