LG wycofuje się z produkcji smartfonów

Technologie
LG wycofuje się z produkcji smartfonów
Pixabay
Od sierpnia 2021 roku LG nie będzie produkowało już smartfonów

"Odejście od produkcji i sprzedaży smartfonów umożliwia firmie skupienie się na rozwijających się sektorach, w tym na pojazdach elektrycznych i internecie rzeczy" - czytamy we wtorkowym komunikacie firmy LG Electronics Inc. LG wyprodukuje ostatni telefon 31 lipca br. Sprzedaż zapasów i wsparcie użytkowników modeli tej firmy ma trwać dłużej.

Potwierdziły się nieoficjalne informacje z ostatnich tygodni - po blisko 20 latach LG rezygnuje z produkcji telefonów komórkowych. 

 

ZOBACZ: "Teleportacja" będzie możliwa w ciągu 10 lat? Tak twierdzi Zuckerberg

 

"Strategiczna decyzja LG o wyjściu z niezwykle konkurencyjnego sektora smartfonów umożliwi firmie skoncentrowanie zasobów w obszarach wzrostu, takich jak podzespoły do pojazdów elektrycznych, urządzenia połączone, inteligentne domy, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania b2b, a także platformy i usługi" - czytamy w komunikacie firmy. 

 

Sprzedać zapasów, wsparcie dla użytkowników

 

Bieżące zapasy smartfonów LG będą nadal dostępne w sprzedaży. Firma zapewni też wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów używających dotychczasowych produktów mobilnych.

 

Według Reutersa od 2015 do 2020 roku dział smartfonów LG przyniósł starty w wysokości 4,4 miliarda dolarów, zaś w 2020 roku firma sprzedała 23 mln swoich urządzeń, podczas gdy np. światowy lider - Samsung - osiągnął sprzedaż na poziomie 256 mln.

jo/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie