Paryż "wysypiskiem śmieci". Mieszkańcy publikują zdjęcia

Świat
Paryż "wysypiskiem śmieci". Mieszkańcy publikują zdjęcia
Twitter/ Laure Gonlézamarres
Mieszkańcy Paryża publikują zdjęcia pokazujące zaśmiecone ulice miasta

Zdjęcia przedstawiające stosy śmieci na paryskich ulicach publikują na Twitterze jego mieszkańcy. Za ten stan rzeczy obarczają mer Annę Hidalgo, podkreślając, że mają dość życia na wysypisku.

Butelki, meble, odchody, papiery, tektury, plastik, materace, siatki i wiele innych śmieci zalegają na ulicach Paryża. Część mieszkańców dzieli się zdjęciami takich "krajobrazów" na Twitterze, obwiniając socjalistyczną mer Annę Hidalgo.

 

"Każdego ranka wraz z 9-letnim synem mijamy prawdziwy tor przeszkód, aby iść do szkoły" - czytamy.

 

 

"Śmieciowy Paryż"

 

Fotografie i filmy publikowane są pod hasztagiem #SaccageParis" oznaczającym "śmieciowy Paryż". Szefowa skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen stwierdziła, że te widoki "łamią serca miłośników miasta".

 

ZOBACZ: Sprawcy podpalali śmieci w lesie. "Nowy niebezpieczny proceder"

 

"Brawo dla zbuntowanych Paryżan! Degradacja naszej pięknej stolicy przez ekipę Hidalgo to cierpienie narodowe, które nie powinno pozostawić żadnego Francuza obojętnym" - dodała.

 

 

Urzędnicy poinformowali, że liczbę personelu sprzątającego zmniejszono - z powodu koronawirusa - o 10 proc. To może doprowadzić do opóźnień w wywozie nieczystości.

 

 

Apel do władz

 

Francuska eurodeputowana Agnès Evren wraz ze współpracownikami zaapelowała do władz miasta o przyjrzenie się temu problemowi i wdrożenie specjalnego planu, by poradzić sobie z odpadami.

 

ac/zdr/ "Daily Mail" / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie