Młodzież lekceważyła muzykę Krawczyka? Burza po wpisie prezydenta

Kultura
Młodzież lekceważyła muzykę Krawczyka? Burza po wpisie prezydenta
TVPW
Koncert Krzysztofa Krawczyka na juwenaliach

Po śmierci Krzysztofa Krawczyka ze wszystkich stron popłynęły wyrazy żalu i współczucia. Piosenkarza pożegnał na Twitterze także prezydent Andrzej Duda. I rozpętała się burza. Prezydent napisał, że "młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają". Tyle że młodzież chodziła tłumnie na koncerty Krawczyka.

Wiadomość o śmierci legendy polskiej piosenki - Krzysztofa Krawczyka - przekazał w poniedziałek na Facebooku jego przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala. Artysta zmarł dwa dni po powrocie ze szpitala, gdzie przebywał z powodu covid-19. Miał 74 lata. 

 

Wpis prezydenta

 

Wśród osób, które pożegnały Krzysztofa Krawczyka, był prezydent Andrzej Duda, który napisał: "Młodzi może lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają, ale nie ma wątpliwości, że jakiś rozdział w polskiej muzyce i rozrywce się zamknął. Z pewnością był Postacią. Tacy Artyści odchodzą ale nie umierają. Żyją w swojej twórczości. RiP"

 

 

Tyle że młodzież chodziła na koncerty Krzysztofa Krawczyka tłumnie, znała teksty jego piosenek, a wpisy w internecie dowodzą, że nie lekceważyła piosenkarza.

 

Tłumy na koncertach

 

Krawczyk karierę rozpoczynał w stroju trubadura i choć pół wieku później jego koledzy wciąż chętnie je przywdziewali, on stawiał na zmiany. - On nigdy nie powiedział ostatniego słowa, nigdy nie wiedzieliśmy, co Krzysztof wymyśli - mówi Marian Lichtman, przyjaciel artysty z Trubadurów.

 

Zmieniał wizerunek, muzyczne style i kontynenty. Nie zawsze z sukcesem - o czym sam mówił. Chociaż dawno osiągnął wiek emerytalny, to ciągle dostawał dowody na to, że publiczność zna go nie tylko z widzenia.

 

- Życzyłbym każdemu artyście, żeby łączył tyle pokoleń swoją muzyką jak robił to Krzysztof Krawczyk - mówi Rafał Osica z zespołu Poparzeni Kawą Trzy i wspomina juwenalia Politechniki Warszawskiej sprzed dwóch lat, gdzie na koncercie Krawczyka zebrało się kilkanaście tysięcy młodych osób. - Każdy znał te tekst - dodaje. 

 

ZOBACZ: "Kochany przez wszystkich Polaków". Politycy wspominają Krzysztofa Krawczyka

 

Choć według reporterskiej sondy w liceum na Kujawach, piosenkarz bywał dla młodzieży synonimem obciachu, to z drugiej strony, właśnie od młodych fanów dostawał sygnały szczerego uwielbienia. Jesienią jego fanka Natalia Pławiak rozpoczęła w internecie akcję "Krawczyk w oczach młodzieży", gdzie fani dziękowali mu za jego twórczość. 

 

Jak wspomniał wokalista Krzysztof Cugowski, było tylko kilka osób w historii, które miały taki wpływ na polską muzykę rozrywkową, jak Krzysztof Krawczyk. 

 

WIDEO: Krzysztof Krawczyk w oczach młodych 

 

 

pgo/zdr/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie