Marcin Warchoł zostanie ukarany za brak maseczki? Jest wniosek policji

Polska
Marcin Warchoł zostanie ukarany za brak maseczki? Jest wniosek policji
Twitter/Marcin Warchoł
Marcin Warchoł

Policja z Rzeszowa skierowała wniosek do Komendy Głównej Policji o pomoc prawną "w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet". Chodzi o brak maseczki kandydata na prezydenta Rzeszowa, wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła na jednym ze zdjęć jego kampanii wyborczej.

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie nadkomisarz Adam Szeląg poinformował we wtorek, że materiały dotyczące czynności wyjaśniających w tej sprawie zostały, zgodnie z procedurą, przesłane za pośrednictwem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.

 

- Materiały zawierają wniosek o udzielenie pomocy prawnej w zakresie uzyskania zezwolenia na ściganie osoby posiadającej immunitet – podkreślił.

 

Nadkom. Szeląg nie sprecyzował o jakie zdjęcie Warchoła chodzi. Media informują, że chodzi o zamieszczoną 8 marca br. na jednym z portali fotografię Warchoła na tle rzeszowskiego Ratusza.

 

 

W przesłanym PAP stanowisku sztab wyborczy Warchoła podkreślił, że "pan poseł prof. Marcin Warchoł dotychczas nie otrzymał żadnych informacji na temat przedmiotowej sprawy".

 

"Jeśli Pan poseł prof. Marcin Warchoł nieświadomie naruszył rozporządzenie, oczywiście jest gotów natychmiast opłacić mandat. Apelujemy jednak o podobne zasady wobec kontrkandydatów - napisali sztabowcy.

 

Do komunikatu załączone zostało zdjęcie dwóch innych kandydatów w wyborach na prezydenta Rzeszowa: wojewody podkarpackiej Ewy Leniart oraz wiceprzewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Na zdjęciu kandydaci występują w czasie konferencji prasowych bez maseczek, Leniart w hali targowej, Fijołek na Rynku.

 

"Nie dopuszczamy myśli, iż policja, mając dowody łamania prawa przez Panią Wojewodę Ewę Leniart i radnego Konrada Fijołka, wystosowała wniosek dotyczący wyłącznie Pana posła prof. Marcina Warchoła" – zaznaczył sztab wiceministra sprawiedliwości.

 

W komunikacie podkreślono również, że "opierając się na załączonych w tym oświadczeniu dowodach, niesprawiedliwym byłoby stosowanie podwójnych standardów wobec kandydatów na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa, angażując się tym samym w kampanię wyborczą".

 

Warchoł za brak maseczki był krytykowany nie tylko przez internautów i opozycję, ale także przez przedstawicieli rządu. - Zachowanie Marcina Warchoła jest zaskakujące; wstyd mi za to, że tak może zachowywać się wiceminister w rządzie Zjednoczonej Prawicy - ocenił 27 marca rzecznik rządu Piotr Müller.

 

"Marcinie, powiedz, gdzie jutro będziesz zbierał podpisy? Będziesz miał okazję sam złożyć podpis na mandacie. Dla policji pytam" - napisał tego samego dnia wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. 

 

 

Mandat za brak maseczki to do 1000 zł. Kary administracyjne na wniosek policji może nakładać także sanepid (5-30 tys. zł). 

 

Wybory prezydenta Rzeszowa odbyć się mają 9 maja br. 

 

jo/zdr/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie