Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk z nową funkcją w resorcie Jacka Sasin

Polska
Była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk z nową funkcją w resorcie Jacka Sasin
Twitter/MAP

W Ministerstwie Aktywów Państwowych powstał zespół, który ma wypracować regulacje i zestaw dobrych praktyk dla spółek Skarbu Państwa, aby środki przeznaczane na wsparcie polskiego sportu były wydawane jak najbardziej efektywnie. Na czele tego zespołu, jako społeczny doradca, stanie była minister sportu i wybitna szpadzistka - Danuta Dmowska-Andrzejuk - poinformował szef MAP Jacek Sasin.

Okazją do spotkania z dziennikarzami w Warszawie był wypadający we wtorek Międzynarodowy Dzień Sportu.

 

- Spółki Skarbu Państwa nie tylko skupiają się na wypracowaniu zysków, ale także działają w obszarze społecznym. W przypadku sportu ich zaangażowanie jest wielowątkowe. Przejawia się wsparciem poszczególnych sportowców, ale przede wszystkim wsparciem związków sportowych, klubów i poszczególnych imprez. Warto wspomnieć również o wsparciu sportu powszechnego, który pozwala dbać o zdrowie i kondycję, a także sportu dzieci i młodzieży - mówił we wtorek wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

 

ZOBACZ: Kiedy dzieci wrócą do szkół? Piontkowski podał możliwy termin

 

- Skala tego zaangażowania jest naprawdę duża. Spółki Skarbu Państwa przekazują rocznie na wsparcie polskiego sportu ponad 200 mln złotych. Z perspektywy ponad roku funkcjonowania Ministerstwa Aktywów Państwowych i analizy tego co dzieje się w spółkach Skarbu Państwa, możemy powiedzieć, że w tym zakresie (wspierania sportu - red.) ich rola wykonywana jest dobrze, ale to nie znaczy, że nie może być wykonywana jeszcze lepiej - dodał.

 

Dmowska-Andrzejuk na czele nowego zespołu

 

Poprawę ma pomóc osiągnąć powołany w ministerstwie zespół, który wypracuje regulacje i zestaw dobrych praktyk dla spółek Skarbu Państwa, aby środki przeznaczane na wsparcie polskiego sportu były wydawane jak najbardziej efektywnie. Na czele tego zespołu, jako społeczny doradca, stanie była minister sportu i wybitna szpadzistka - Danuta Dmowska-Andrzejuk.

 

- Wychodzę z takiego założenia, że najlepiej, jeśli tego typu sprawami zajmują się fachowcy. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli współpracować. To jest bardzo dobra wiadomość dla polskiego sportu - podkreślił Sasin.

 

- Dużo przed nami i cieszę się, że będę mogła pomagać. Myślę, że to wsparcie można kierować jeszcze lepiej i jeszcze mocniej, szczególnie do sportu powszechnego, tam gdzie przygoda ze sportem się zaczyna. Państwo polskie myśli o sporcie w sposób strategiczny i perspektywiczny, bo to jest proces na lata. Nic nie przychodzi łatwo, a szczególnie wynik sportowy - powiedziała Dmowska-Andrzejuk, która w dorobku ma złoty medal mistrzostwo świata.

 

W listopadzie 2020 roku Dmowska-Andrzejuk została pełnomocnikiem premiera ds. utworzenia Narodowego Centrum Sportu. 

 

 

Sasin zadeklarował na koniec, że wsparcie sportu przez spółki Skarbu Państwa będzie kontynuowane.

 

- Takie działanie jest ważne dla Polski, bo poprzez sport budowane jest dobre imię Polski - zwrócił uwagę.

jo/PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie