Kolizja statków w Bangladeszu. Co najmniej 26 osób nie żyje

Świat
Kolizja statków w Bangladeszu. Co najmniej 26 osób nie żyje
PAP/EPA/Monirul Alam
Bangladesz ma żeglowne rzeki i rozwinięty transport rzeczny, który najczęściej nie spełnia jednak podstawowych wymogów bezpieczeństwa

Co najmniej 26 osób straciło życie w kolizji promu pasażerskiego z kontenerowcem na rzece Shitalakshya na południe od stolicy kraju Dhaki, do jakiej doszło w niedzielę - poinformowały w poniedziałek władze. Na pokładzie promu znajdowało się łącznie 50 osób.

Ekipa ratownicza zdołała wyłowić do poniedziałku 20 ciał. Trwają poszukiwania 6 osób, których los jest nieznany. Prom zderzył się ze statkiem transportowym niedługo po opuszczeniu portu w Narajangondźo. Zatonął ok. 20 km na południe od Dhaki.

 

Akcja ratunkowa 

 

- Większość ciał znaleziono pod pokładem promu, który szybko poszedł na dno i został następnie przyciągnięty do nabrzeża przez ekipę ratowniczą - poinformował szef administracji dystryktu Narajangondźo, Mustain Billah.

 

Policja podała w swym komunikacie, że części pasażerów udało się bezpiecznie dopłynąć do brzegu. Poszukiwaniami ciał zaginionych zajmują się nurkowie. Akcja została zawieszona w nocy niedzieli na poniedziałek w związku z gwałtowną burzą i wznowiona w godzinach porannych.

 

Ucieczka przed lockdownem

 

Na pokładzie przepełnionego promu były osoby, które chciały pospiesznie opuścić Narajangondźo w związku z obowiązującym od poniedziałku ogólnonarodowym lockdownem. Władze ogłosiły go w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem.

 

ZOBACZ: Tajwan. Katastrofa kolejowa w pobliżu miasta Hualian. Niemal 50 zabitych

 

W niedzielę ministerstwo zdrowia poinformowało o 7087 nowych przypadkach. Od początku epidemii w Bangladeszu odnotowano 637 364 zakażenia SARS-CoV-2, a z powodu Covid-19 zmarło tam łącznie 9266 osób.

 

Bangladesz ma żeglowne rzeki i rozwinięty transport rzeczny, który najczęściej nie spełnia jednak podstawowych wymogów bezpieczeństwa - zauważa Reuters.

laf / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie