Wielkanoc z kapryśną pogodą. Deszcz, śnieg i mróz

Polska
Wielkanoc z kapryśną pogodą. Deszcz, śnieg i mróz
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/Free-Photos
Tegoroczne święta Wielkiej Nocy miną pod znakiem kapryśnej pogody

Tegoroczne święta Wielkiej Nocy miną pod znakiem kapryśnej pogody, po której powinniśmy się spodziewać prawie wszystkiego. Będzie deszcz, ale też śnieg, miejscami mocniej powieje, a zza chmur wyjrzy Słońce. Gdzie będzie najchłodniej, a gdzie najcieplej? Sprawdź prognozę.

Na wstępie uspokajamy, że powrotu prawdziwej zimy na Wielkanoc nie będzie, ale tylko poza górami. Miejscami może jednak słabo i przelotnie poprószyć, a jeśli się zabieli, to na krótko. Sprawdźmy szczegółową prognozę na Święta.

Wielka Sobota

Niestety, Wielka Sobota zapowiada się najmniej przyjemnie. W większości regionów będzie pochmurno z opadami deszczu, najbardziej obfitymi na południu kraju, gdzie może spaść nawet do 10 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, a wysoko w górach do 10-20 cm śniegu.
 
 
Na przejaśnienia będzie można liczyć tylko na północy. Tam też wczesnym rankiem na wyżej położonych obszarach wzgórz morenowych może miejscami słabo poprószyć śnieg. Jeśli zabieli się, to delikatnie i na krótko.
 
Termometry pokażą w najcieplejszym momencie dnia od 6 stopni na północnym zachodzie, w centrum i na południowym zachodzie do 11 stopni na południowym wschodzie. Wiatr z północy i północnego zachodu będzie silny, w porywach do 40-50 km/h, i będzie potęgować chłód.

Niedziela Wielkanocna

Pierwszy dzień Świąt przyniesie nam stopniową poprawę pogody. Na zachodzie i północy, a następnie także w centrum, niebo zacznie się rozpogadzać. Przeważające zachmurzenie, ale z przejaśnieniami, utrzyma się na południu i wschodzie.
 
W tych regionach spodziewamy się opadów deszczu, a rano i wieczorem także deszczu ze śniegiem. Sam śnieg sypać będzie natomiast w górach, początkowo intensywnie, dlatego wyjścia na szlaki odradzamy do czasu ustania opadów i silnego wiatru oraz polepszenia się widoczności.
 
 
O poranku prawie wszędzie pojawią się przymrozki, ale niewielkie. W pełni dnia ociepli się do 7 stopni na południu i 10 stopni w centrum i na zachodzie. Wiatr z północy zacznie się zmieniać na zachodni i słabnąć.

Poniedziałek Wielkanocny

Najwięcej pogodnego nieba będzie, jak na ironię, w Lany Poniedziałek. Na zachodzie, północy i w centrum chmur będzie niewiele, miejscami spodziewamy się zupełnie bezchmurnej aury. Wyjątek stanowić będzie południowy wschód, gdzie z nieba może dosłownie pokropić.
 
Przyjemnie się ociepli, ale rewolucji nie będzie. Termometry pokażą rano poniżej zera, ale po południu będzie od 9 stopni na południowym wschodzie do 14 stopni na północnym zachodzie. Południowy wiatr nasili się w porywach do 30-50 km/h.
 
WIDEO: Szczegółowa prognoza pogody na sobotę i najbliższe dni
  
TwojaPogoda.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie