Wielka Brytania. Tradycyjne regaty Oxford-Cambridge nie odbędą się w Londynie

Świat
Wielka Brytania. Tradycyjne regaty Oxford-Cambridge nie odbędą się w Londynie
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay/MabelAmber
To będzie drugi przypadek w historii imprezy, gdy nie będzie ona przeprowadzona w Londynie

Zaplanowany na niedzielę 4 kwietnia tradycyjny wyścig osad wioślarskich Oxford-Cambridge nie odbędzie się, jak zazwyczaj, na Tamizie w Londynie. Tradycyjne regaty zostały przeniesione do miejscowości Ely, około 100 km od stolicy Zjednoczonego Królestwa.

Powodem zmiany lokalizacji 166. edycji imprezy jest zamknięcie mostu Hammersmith, które poważnie komplikuje przeprowadzenie zawodów oraz pandemia Covid-19, której rozszerzenia obawiają się organizatorzy.

 

Wyścig zawsze cieszy się w Londynie ogromnym zainteresowaniem, na brzegach Tamizy gromadziło się czasami nawet pół miliona kibiców. W takich warunkach zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa nie jest możliwe - napisali organizatorzy.

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Około 50 proc. populacji ma przeciwciała koronawirusa

 

W Ely, gdzie będą rywalizowały obie załogi, brzegi Great River nie będą dostępne dla publiczności. Kto złamie zakaz, może być ukarany mandatem do 200 funtów.

Pierwszy raz od lat

To będzie drugi przypadek w historii imprezy, gdy nie będzie ona przeprowadzona w Londynie. Po raz pierwszy miało to miejsce w 1944 roku podczas drugiej wojny światowej. Wtedy także regaty odbyły się w Ely, gdzie swoją siedzibę ma klub wioślarski studentów z Cambridge.

 

Dotychczas 85 zwycięstw mają w dorobku załogi z Cambridge, 80 razy triumfował Oxford.

dsk/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie