Wielkanoc w pandemii. Transmisje mszy świętych w Polsat News

Polska
Wielkanoc w pandemii. Transmisje mszy świętych w Polsat News
Polsat News
Aby widzowie mogli duchowo, ale też bezpiecznie przeżywać Wielkanoc w domu, stacje Grupy Polsat, portal Polsatnews.pl i serwis IPLA pokażą najważniejsze uroczystości związane z tradycją nadchodzących świąt

W trudnym czasie trzeciej fali pandemii Polsat News i Polsat Rodzina pozwalają widzom na bezpieczne przeżywanie najważniejszych uroczystości związanych z Wielkanocą w domu - zarówno tradycyjnie, za pośrednictwem odbiorników telewizyjnych, jak i w Internecie, w portalu Polsatnews.pl i w serwisie IPLA.

W poniedziałek rozpoczął się w Kościele katolickim Wielki Tydzień, poprzedzający bezpośrednio Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Święta Wielkiej Nocy drugi rok z rzędu odbędą się w reżimie sanitarnym. Z powodu pandemii wierni mają ograniczoną możliwość uczestnictwa w nabożeństwach, a wiele z tradycyjnych obrzędów nie odbędzie się.

 

Transmisje nabożeństw

 

Aby widzowie mogli duchowo, ale też bezpiecznie przeżywać Wielkanoc w domu, stacje Grupy Polsat, portal Polsatnews.pl i serwis IPLA pokażą najważniejsze uroczystości związane z tradycją nadchodzących świąt.

  • Wielki Piątek: w Polsat News o godzinie 20:55 - transmisja Drogi Krzyżowej prowadzonej przez Papieża Franciszka, prosto z Watykanu;
  • Wielka Sobota: na antenie Polsat News i Polsat Rodzina o godzinie 12:00 - symboliczne poświęcenie pokarmów;
  • Niedziela Wielkanocna:
    • w Polsat News i na Polsatnews.pl o 9:00 - prosto ze Świątyni Opatrzności Bożej transmisja Mszy świętej;
    • w Polsat Rodzina o 10:30 - jak zawsze Msza święta dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej;
  • Poniedziałek Wielkanocny: w Polsat News i na Polsatnews.pl o 9:00 - transmisja Mszy świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej.

 

W niedzielę o godzinie 11:55, a także w Wielkanocny Poniedziałek o tej samej porze na antenie Polsat News i Polsat Rodzina będzie emitowany, prowadzony przez Małgorzatę Ziętkiewicz, program "Angelus" - z transmisją modlitwy Anioł Pański połączonej z błogosławieństwem i przesłaniem Papieża Franciszka na święta Wielkanocne.

 

ZOBACZ: Wielki Piątek. Kościół katolicki upamiętnia mękę Pańską

 

Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd w kościołach w nabożeństwach może uczestniczyć ograniczona liczba wiernych. Zależy to od powierzchni świątyni, w której może przebywać 1 osoba na 20 m2. 

 

WIDEO: zobacz materiał "Wydarzeń"

  

 

Święto ruchome

 

Wielkanoc jest świętem ruchomym (obchodzonym w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca) i jest główną uroczystością roku liturgicznego, od której oblicza się kalendarz najważniejszych świąt kościelnych, jak: Wniebowstąpienie, Zesłanie Ducha Świętego i inne.

laf/ac/Polsatnews.pl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie