Sprzedali 71 tys. biletów w 24 godziny. "Pozytywny znak dla lotnictwa i turystyki"

Świat
Sprzedali 71 tys. biletów w 24 godziny. "Pozytywny znak dla lotnictwa i turystyki"
wikimedia/paullymac
Na zdjęciu samolot linii Virgin Australia.

Linie lotnicze Virgin Australia pobiły rekord sprzedaży biletów za połowę ceny; znacznie wzrosła też liczba sprzedanych biletów na rejsy bez dopłat, co sprawiło, że czwartek był najbardziej pracowitym dniem dla sprzedaży lotów krajowych od 20 lat - poinformował przewoźnik w piątek.

Virgin Australia sprzedała ponad 71 tys. biletów w ciągu 24 godzin po tym, jak w czwartek rano zaczął obowiązywać pakiet stymulacyjny rządu federalnego o wartości 1,2 mld dolarów.

 

ZOBACZ: Wystarczyło 10 nowych przypadków i przedłużono lockdown. Tak Australia walczy z COVID-19

 

Na trasach niewłączonych do programu - w tym z Melbourne do Perth, z Perth do Sydney i z Melbourne do Sydney - również odnotowano znaczny wzrost sprzedaży.

 

"Gotowi wrócić do samolotów"

 

- Przytłaczająca reakcja Australijczyków jasno pokazuje, że są oni gotowi wrócić do samolotów i nimi podróżować oraz, że jest to pozytywny znak dla sektorów lotnictwa i turystyki, które chcą odzyskać siły po Covid-19 - napisały linie lotnicze w oświadczeniu.

 

 

Dwie najbardziej popularne trasy to Melbourne-Gold Coast i Gold Coast-Sydney.

 

Jak podają linie Virgin Australia, wyszukiwania w internecie lotów, także u innych australijskich przewoźników takich jak Quantas i Jetstar, także gwałtownie wzrosły w czwartek, przekraczając prawie sześciokrotnie średnią godzinową z poprzedniego tygodnia.

 

Czekają do ostatniej chwili

 

- Przy ciągle zmieniających się ograniczeniach dotyczących podróży coraz więcej podróżnych czeka na rezerwację do ostatniej chwili - powiedział rzecznik linii Virgin Australia.

 

ZOBACZ: Lot samolotem to kosztowny przywilej. Specjalny podatek może ograniczyć podróżowanie

 

Ogłoszony przed trzema tygodniami rządowy pakiet stymulacyjny, który ma obowiązywać do lipca, został ciepło przyjęty zarówno przez linie lotnicze, jak i inne firmy branży turystycznej.

 

Dotowane taryfy lotnicze są dostępne tylko na około 15 wybranych trasach.

rsr / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie