Kalisz. Ognisko koronawirusa w Nestlé

Polska
Kalisz. Ognisko koronawirusa w Nestlé
Nestle.pl
Ognisko koronawirusa w fabryce Nestlé w Kaliszu

- 38 pracowników Nestlé zaraziło się koronawirusem. Kwarantanną objęto 80 osób - poinformował w czwartek dyrektor kaliskiego sanepidu Marek Stodolny.

- Sytuacja nie wpływa na ciągłość produkcji - powiedziała koordynator ds. mediów Nestlé Polska SA Edyta Iroko.

 

- Jesteśmy w kontakcie z naszymi pracownikami, wraz z całym zespołem bardzo wspieramy ich w powrocie do zdrowia - podkreśliła.

Procedury bezpieczeństwa

Wyjaśniła, że wraz z początkiem pandemii w fabryce w Kaliszu wdrożono dodatkowe zaostrzone procedury bezpieczeństwa, jak pomiar temperatury, testy antygenowe czy testy PCR. Dzięki temu zakażone osoby są natychmiast identyfikowane.

 

W zakładzie zamontowano 160 punktów dezynfekcji rąk, w pomieszczeniach socjalnych umieszczono lampy UV do dezynfekcji powierzchni i powietrza, które są uruchamiane regularnie co 4 godziny.

 

ZOBACZ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa, 1 kwietnia

 

Na każdej zmianie wyznaczone są osoby, które zajmują się dezynfekcją powierzchni w pomieszczeniach wspólnych.

 

- Ograniczyliśmy liczbę osób, które mogą jednocześnie przebywać w pomieszczeniach. Tam gdzie jest możliwość, wprowadziliśmy pracę zdalną. Stanowiska pracy wyznaczone są w odległości co najmniej dwóch metrów, w przypadku mniejszej wprowadzone zostały przegrody z pleksi. Niezależnie od tego praca odbywa się obowiązkowo w maskach chirurgicznych - powiedziała Edyta Iroko.

 

Nestlé w Kaliszu zatrudnia ponad 900 osób.

ac/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie