Godzina policyjna i zakaz przemieszczania się? Prof. Horban: rekomenduję

Polska
Godzina policyjna i zakaz przemieszczania się? Prof. Horban: rekomenduję
Polsat News
Prof. Andrzej Horban rekomenduje zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną

Główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban rekomenduje zakaz przemieszczania się i godzinę policyjną. - Jeżeli liczba zakażeń będzie rosła, to trzeba będzie to wprowadzić. Być może jeszcze przed świętami. Decydują w tej chwili 2-3 dni- powiedział.

Prof. Horban tłumaczył w Radiu ZET, że jeżeli nie w całej Polsce, to takie rozwiązanie mogłoby być wprowadzone w województwach, w których sytuacja jest najgorsza.

 

- Byłoby to kompromisowe wyjście z sytuacji. Ja nie mam wahania, podobnie, jak wahania nie mają rządy w innych krajach europejskich - ocenił.

 

Jak podkreślił, podczas I fali epidemii, kiedy rządzącym udało się ją "stłumić do bardzo niewielkich rozmiarów", ulice były puste. - I to jest odpowiedź - dodał krajowy konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych.

 

ZOBACZ: Wojewoda mazowiecki twierdził, że jesteśmy "dwa kroki przed pandemią". Co mówi teraz?

 

- Jeżeli nadal widzi się osoby bez masek na twarzy, biegające po ulicy czy sklepie, jeżeli nadal jest podziemie organizujące imprezy - aż mi się wierzyć nie chce - na kilkaset osób, to włos na głowie się jeży - powiedział.


Prof. Andrzej Horban ocenia również, że "już poniekąd widzimy światełko w tunelu, tylko dość daleko". - Sytuacja powinna poprawić się mniej więcej za 2-3 tygodnie, wtedy będzie spadek liczby zakażeń - ocenił.

zdr/ Radio ZET
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie