Awaria instalacji tlenowej w szpitalu we Włoszczowie

Polska
Awaria instalacji tlenowej w szpitalu we Włoszczowie
zzdj. ilustracyjne/ Polsat News
Dosyć szybko udało się zlokalizować przyczynę awarii, która została już usunięta

W szpitalu powiatowym we Włoszczowie (woj. świętokrzyskie) doszło do awarii instalacji tlenowej. Przebywa tam 80 osób chorych na COVID-19. - Dosyć szybko udało się zlokalizować przyczynę awarii, która została już usunięta - powiedział wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

Do awarii instalacji tlenowej we włoszczowskim szpitalu doszło w czwartek przed godz. 17. Jak poinformował Koniusz, wdzięki współpracy pracowników szpitala, starostwa powiatowego i Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dosyć szybko udało się ustalić przyczynę awarii.

 

ZOBACZ: Zabrakło tlenu w szpitalu tymczasowym. Wniosek do prokuratury

 

- Pękło kolano w głównym kolektorze rozprowadzającym. Dlatego doszło do gwałtownego spadku ciśnienia. Dzięki temu, że jesienią ubiegłego roku instalacja tlenowa była remontowana, to można było wykorzystać butle z tlenem, które szpital wówczas otrzymał. Można je było bardzo łatwo wpiąć do głównej instalacji - podkreślił wojewoda świętokrzyski.

 

Ustalanie przyczyn rozszczelnienia instalacji 

 

W szpitalu hospitalizowanych jest z powodu COVID-19 80 osób. - Mogły one doraźnie korzystać z tlenu z butli. Dodatkowo uruchomiliśmy rezerwy tlenowe z Banku Tlenu z Kielc. Ten tlen dojechał już do szpitala - podkreślił Koniusz.

 

- Te butle zostały wymienione, ale awaria została już usunięta. Pracownicy starostwa będą sprawdzać, co mogło być powodem rozszczelnienia instalacji - dodał wojewoda. 

emi/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie