Radny zbiera śmieci. Urzędnicy grożą mu mandatem

Polska
Radny zbiera śmieci. Urzędnicy grożą mu mandatem
Facebook/Piotr Niemiec
Radny Koalicji Obywatelskiej w Legnicy Piotr Niemiec

Radny Legnicy Piotr Niemiec od kilku miesięcy chodzi po mieście i zbiera śmieci. Odpady wyrzuca do kosza lub pakuje do worków i ustawia je m.in. przy przystankach autobusowych, a następnie informuje Zarząd Dróg Miejskich, aby śmieci zabrano. Urzędnicy upomnieli radnego za to, że... zanieczyszcza miejsca publiczne, co grozi karą grzywny lub naganą.

W styczniu legnicki miejski radny Koalicji Obywatelskiej Piotr Niemiec zaczął propagować w mediach społecznościowych akcję "Podnieś 5". Zadeklarował, że chcąc dać przykład legniczanom, codziennie będzie podnosił co najmniej pięć śmieci i wrzucał do najbliższego śmietnika. 

 

Jak informuje portal tulegnica.pl, Niemiec wziął się za sprzątanie brudnej Legnicy - zbiera papiery, puszki, butelki, które wrzuca do śmietników bądź pakuje do worków i ustawia je m.in. przy przystankach, a następnie informuje Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy, aby śmieci zabrano.

 

ZOBACZ: Opakowania po testach na covid, igły i kombinezony ochronne. Odpady medyczne wyrzucone do lasu

 

Jak się jednak okazało, miejskim urzędnikom pomysł radnego nie przypadł gustu. Na poniedziałkowej sesji rady miejskiej Niemiec odczytał pismo, w którym ZDM informuje go, że zebrane przez radnego śmieci pozostawione w worku na przystanku przystanku Jaworzyńska-Borsucza zostały usunięte. Urząd upomniał radnego, że zanieczyszcza publiczne miejsca, za co grozi kara grzywny w wysokości 500 zł lub nagana.

 

"Bareizmy w najczystszej postaci" 

 

ZDM zasugerował radnemu, aby ten dostarczał odpady do PSZOK-u. Urzędnicy stwierdzili także, że Niemiec "daje przyzwolenie mieszkańcom Legnicy na porzucanie nieczystości z prywatnych gospodarstw domowych i handlowych".

 

Radny nie chciał komentować tej sytuacji. Zapewnił, że nadal będzie sprzątał miasto, które - jego zdaniem - tonie w śmieciach.

 

- To są bareizmy w najczystszej postaci - miał powiedzieć na poniedziałkowej sesji radny Łukasz Laszczyński (PiS), komentując pismo ZDM.

 

Niemca wspiera także dyrektor legnickiego sanepidu, Jacek Watral. Według niego radny promuje w Legnicy obywatelską postawę i zawstydza miejskie służby - informuje tulegnica.pl.

zdr/ml/ tulegnica.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie