Podkarpacie. Znaleziono ciała dwojga dzieci i ich matki. "Ogromna tragedia"

Polska
Podkarpacie. Znaleziono ciała dwojga dzieci i ich matki. "Ogromna tragedia"
PAP/Darek Delmanowicz
Policjanci na terenie posesji, gdzie doszło do śmierci trzech osób

W Chałupkach koło Rudnika nad Sanem (woj. podkarpackie), w jednym z domów służby odnalazły ciała dwojga dzieci oraz ich matki. Wszyscy mieli rany kłute - dowiedział się polsatnews.pl. Jak potwierdził st. kpt. Ireneusz Stafiej, rzecznik Państwowej Staży Pożarnej w Nisku, na miejscu doszło do "ogromnej tragedii".

Jak nieoficjalnie wiadomo, w Chałupkach we wtorek mogło dojść do tzw. rozszerzonego samobójstwa. Poza kobietą, zginęły 5-letni chłopiec i o rok starsza dziewczynka.

 

Portal nizanskie.info podał, że 30-letnia kobieta zabarykadowała się z dziećmi w jednym z pomieszczeń domu, gdzie miała śmiertelnie ranić je ostrym narzędziem. Następnie - zdaniem lokalnych dziennikarzy - miała pozbawić się życia.

 

Zbrodnia podczas próby odebrania dzieci?

 

Wcześniej w jej domu mieli zjawić się ojciec dzieci oraz kurator sądowy, by wyegzekwować decyzję sądu ws. odebrania kobiecie prawa do opieki nad niepełnoletnimi. Wedle doniesień, urzędnik również został ranny.

 

ZOBACZ: Przyznał się do zabicia rodziców i brata. Jest opinia biegłych ws. 19-latka

 

Na miejscu pracują prokurator i policja. St. kpt. Ireneusz Stafiej z PSP w Nisku przekazał polsatnews.pl, że strażacy również uczestniczą w akcji, jednak nie może poinformować o szczegółach.

 

- Doszło tam do ogromnej tragedii - dodał strażak.

 

Obecnie na miejscu pracują policjanci pod nadzorem prokuratora i trwa wyjaśnianie okoliczności. - Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia sprawy, m.in. oględziny miejsca zdarzenia i oględziny zwłok. W ciągu najbliższych dni zostaną też przeprowadzone sekcje zwłok" – powiedział prok. Andrzej Dubiel z Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu.

wka/ polsatnews.pl, nizanskie.info, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie