PiS ze spadkiem poparcia. Wyrównana walka o drugie miejsce

Polska
PiS ze spadkiem poparcia. Wyrównana walka o drugie miejsce
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość

Prawo i Sprawiedliwość jest liderem w wyborczym wyścigu, ale zanotowało spadek względem poprzedniego badania. Koalicja Obywatelska i Polska 2050 Szymona Hołowni ze zbliżonym poparciem walczą o drugie miejsce - wynika z sondażu IBRiS.

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to najwięcej głosów zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu przeprowadzonego dla portalu Onet. Partia rządząca mogłaby liczyć na 31 proc. poparcia. Względem poprzedniego badania to spadek o 1,9 pkt. proc. 

Na drugim miejscu uplasowała się Koalicja Obywatelska - 17,3 proc., a tuż za nią Polska 2050 Szymona Hołowni - 17,2 proc.

 

W Sejmie znalazłby się jeszcze trzy ugrupowania - Lewica z poparciem 9,1 proc. (spadek 1 pkt. proc.), Konfederacja - 7,3 proc., (wzrost o 2,3 pkt. proc.) i PSL-Koalicja Polska - 5 proc. (spadek o 0,9 pkt. proc.).

 

13,1 proc. ankietowanych nie wskazało na kogo oddałoby swój głos.

 

ZOBACZ: Co o kolejnych obostrzeniach sądzą Polacy? Sondaż

 

Jeśli chodzi o frekwencję wyborczą, to 36 proc. ankietowanych zadeklarowało, że "zdecydowanie" wzięłoby udział w głosowaniu, gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, a 14,1 proc. wskazało odpowiedź - "raczej tak". Do urn zdecydowanie nie poszłoby 28 proc. ankietowanych, a 21,3 wskazało odpowiedź "raczej nie". 0,6 proc. badanych nie wie, czy by zagłosowało. 


Badanie dla Onetu zostało zrealizowane metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

pgo/ml Onet.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie