Czarzasty o otwartych kościołach: motywy to pazerność kleru i potencjalne wpływy z pogrzebów

Polska
Czarzasty o otwartych kościołach: motywy to pazerność kleru i potencjalne wpływy z pogrzebów
Polsat News
Wicemarszałek zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego

- Zastanawiam się nad tym, jaki jest motyw niezamykania kościołów przed świętami wielkanocnymi, w których głównie starsze pokolenia będą się spotykały, zarażały, a następnie umierały. Widzę jeden motyw: taca i pazerność kleru. Taca i potencjalne wpływy z pogrzebów - mówił wicemarszałek sejmu Włodzimierz Czarzasty (Nowa Lewica) podczas konferencji prasowej. Zaapelował również do prezydenta.

- Od roku wiadomo było, że zabraknie łóżek, lekarzy i respiratorów. Znów karetki jeżdżą od szpitala do szpitala. Bałagan i chaos. Strategie zmianie co tydzień. W Polsce umiera obecnie najwięcej osób w Europie. Jedne miejsca i branże są zamykane, a inne nie są zamykane - mówił Włodzimierz Czarzasty. 

 

- Nie zamykane są głównie kościoły. Nie mam nic przeciwko wierze i religii, ale zastanawiam się nad tym, jaki jest motyw niezamykania kościołów przed świętami wielkanocnymi, w których głównie starsze pokolenia będą się spotykały, zarażały, a następnie umierały. Widzę jeden motyw: taca i pazerność kleru. Taca i potencjalne wpływy z pogrzebów - komentował. 

 

WIDEO: Konferencja Włodzimierza Czarzastego 

  

Apel do prezydenta

 

Wicemarszałek zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i zapowiedział złożenie wniosku w tej sprawie. 

 

ZOBACZ: Urządzenie wykrywające Covid-19 w oddechu. Przedstawił je prezydent Andrzej Duda

 

- Czy Pan tego bałaganu nie widzi? Dość tego. Niech pan przestanie być bezradny, niech się pan obudzi i weźmie do roboty. Wzywam i żądam, jako wicemarszałek sejmu do zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. To jest ciało, w którym wszyscy ludzie dobrej woli będą walczyć o zdrowie życie Polaków, pan też. Niech pan przestanie bać się Kaczyńskiego, Ziobry i Morawieckiego - podsumował Czarzasty. 

 

dsk/pgo/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie