Koronawirus w Niemczech. "Biegniemy na oślep ku naszej zgubie"

Świat
Koronawirus w Niemczech. "Biegniemy na oślep ku naszej zgubie"
PAP/EPA/FRIEDEMANN VOGEL
Liczba nowych infekcji koronawirusem w Niemczech w poniedziałek ponownie wzrosła.

W Niemczech lekarze oddziałów intensywnej terapii wzywają do ścisłego zamknięcia kraju na dwa-trzy tygodnie w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. "To uratuje wiele istnień ludzkich" - uważa szef Interdyscyplinarnego Stowarzyszenia Intensywnej Terapii i Medycyny Ratunkowej (DIVI) Gernot Marx.

"Biegniemy na oślep ku naszej zgubie" - oświadczył Marx, cytowany przez portal Spiegel.

 

Zgodnie z danymi stowarzyszenia DIVI w całych Niemczech na oddziałach intensywnej opieki medycznej dla pacjentów z koronawirusem są obecnie dostępne 1644 łóżka. Stowarzyszenie ogłosiło, że liczba pacjentów z Covid 19 na oddziałach intensywnej terapii wzrosła od 10 marca z 2727 do 3448.

 

ZOBACZ: Niemcy: sytuacja pandemiczna coraz gorsza. "Liczby dosłownie pędzą w górę"

 

"Liczba ta będzie rosła wykładniczo przez następne dwa i pół tygodnia, bez względu na to, co teraz zrobimy" - powiedział Christian Karagiannidis, dyrektor medyczny i naukowy DIVI. Przy ponad 5 tys. pacjentów z Covid-19 sytuacja na OIOM-ach stanie się naprawdę krytyczna - dodał.

 

Liczba nowych infekcji koronawirusem w Niemczech w poniedziałek ponownie wzrosła. Według Instytutu im. Roberta Kocha (RKI) zapadalność siedmiodniowa zwiększyła się w poniedziałek do 134,4. Dzień wcześniej wynosiła 129,7, a tydzień temu 107. Zapadalność siedmiodniowa wskazuje liczbę nowych zakażeń na 100 tys. mieszkańców i jest ważnym wskaźnikiem przebiegu

pgo / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie