Dostawa szczepionek. W tym tygodniu do Polski trafi ponad milion dawek

Polska
Dostawa szczepionek. W tym tygodniu do Polski trafi ponad milion dawek
PAP/EPA/CJ GUNTHER
W poniedziałek spodziewana jest dostawa 507 tys. szczepionki firmy Pfizer

- Rano do Polski trafiło 507 tys. dawek szczepionek firmy Pfizer - poinformował w poniedziałek prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. W środę przewidywana jest dostawa 660 tys. dawek szczepionki AstraZeneca.

Jak wynika z zestawienia opublikowanego w niedzielę na rządowej stronie gov.pl, pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało 3 mln 860 tys. osób, a obie dawki 1 mln 985 tys. Łącznie wykonano do tej pory ponad 5,8 mln szczepień. Z kolei dzienna liczba szczepień wyniosła prawie 86 tys.

 

Ponad 500 tys. szczepionek Pfizera w Polsce

 

Prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w poniedziałek poinformował o planowanych na najbliższy tydzień dostawach szczepionek. - W poniedziałek do Polski dotarła dostawa 507 tys. szczepionki firmy Pfizer. Na środę zaplanowany jest transport 660 tys. szczepionek AstraZeneca - przekazał.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Niemczech. "Biegniemy na oślep ku naszej zgubie"

 

- Zapowiadana na środę dostawa to bardzo dobra informacja. Pokazuje, że AstraZeneca zaczyna się terminowo wywiązywać z zobowiązań - dodał Kuczmierowski.

 

Dodatkowa pula dla punktów szczepień

 

Prezes RARS poinformował również o możliwości dodatkowych zamówień dla punktów szczepień.

 

- Poza standardowymi zamówieniami, które realizujemy we wtorki i w środy, punkty szczepień będą dzisiaj mogły zamówić na ten tydzień dodatkowe szczepionki do wyczerpania dostępnej puli w liczbie ok. 200 tys. dawek - poinformował Kuczmierowski.

 

Szczepienia w Polsce rozpoczęto 27 grudnia ub.r.

ac / PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie