Gwałtowne tornada w USA. Pięć osób nie żyje

Świat
Gwałtowne tornada w USA. Pięć osób nie żyje
AP
Silne burze i tornada pozbawiły prądu ponad 20 000 odbiorców w Alabamie

Pięć osób zginęło w wyniku gwałtownych tornad jakie w ciągu ubiegłej doby przeszły przez USA. Najsilniejsze burze nawiedziły stan Alabama, gdzie zarejestrowano aż 14 tornad.

Według National Weather Service, amerykańskiej agencji metrologicznej, ubiegłej doby w stanie Alabama przeszło aż 14 trąb powietrznych. Trudne warunki atmosferyczne przyczyniły się do śmierci pięciu osób. 

 

Nie żyje pięć osób

 

Trzy osoby należące do jednej rodziny zginęły w miejscowości Ohatchee, po tym jak tornado uderzyło w ich dom. Kolejnymi ofiarami są kobieta i mężczyzna, którzy zginęli w porwanych przez trąbę przyczepach kempingowych.

 

Silne burze i tornada pozbawiły prądu ponad 20 tys. odbiorców w Alabamie. Jak donoszą służby, działania ratunkowe utrudniała pogoda i ryzyko wystąpienia kolejnych trąb powietrznych. Setki domów zostało uszkodzonych lub zniszczonych.

 

 

ZOBACZ: Niszczycielska seria tornad. Tysiące mieszkańców USA bez prądu

 

Agencje przed zagrożeniem ostrzegały mieszkańców Alabamy oraz Georgii, Karoliny, Tennessee i Kentucky. Gubernator Kay Ivey wydał pilne polecenie dla 46 hrabstw, aby w razie konieczności ewakuować ludność do schronów w Birmingham i jego okolicach.

 

 

laf/msl CNN, AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie