Egipt 32 zabitych i 66 rannych w zderzeniu dwóch pociągów

Świat
Egipt 32 zabitych i 66 rannych w zderzeniu dwóch pociągów
PAP/EPA/STRINGER
Katastrofa kolejowa w Egipcie. Są zabici i ranni

Na południu Egiptu, w okolicy miasta Sauhadż doszło do zderzenia dwóch pociągów. Zginęły 32 osoby, a co najmniej 66 zostało poszkodowanych - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia.

Co najmniej 32 osoby zginęły, a 66 zostało rannych w piątek w zderzeniu dwóch pociągów na północ od miasta Sauhadż na południu Egiptu - poinformowało egipskie ministerstwo zdrowia, cytowane przez państwową telewizję Nile TV.

 

Na razie nie wiadomo, co było bezpośrednią przyczyną katastrofy. Egipskie służby kolejowe poinformowały jednak, że w jednym z pociągów uruchomione zostały hamulce awaryjne. W pociąg ten uderzył od tyłu drugi skład.

 

 

Resort zdrowia poinformował, że na miejsce katastrofy skierowano 36 karetek, które rozwożą rannych do lokalnych szpitali.

 

 

- Pociągi zderzyły się, jadąc z niezbyt dużą prędkością, co doprowadziło do zniszczenia dwóch wagonów i do wykolejenia się trzeciego - poinformował Reuters, powołując się na źródło w w służbach bezpieczeństwa.

 

Agencja przypomina, że Egipt posiada jedną z najstarszych i największych sieci kolejowych w regionie, a śmiertelne wypadki są tam bardzo częste.

dsk/dk//PAP/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie