Egipt. Zatrzymano kobietę za pieczenie "nieprzyzwoitych" ciastek

Świat
Egipt. Zatrzymano kobietę za pieczenie "nieprzyzwoitych" ciastek
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay
Kobietę, która upiekła ciastka zatrzymano i zwolniono za kaucją

Genitalia i bielizna z lukru na ciastkach wywołały niemałe zamieszanie w Kairze (Egipt), a kobieta, która je upiekła, została aresztowana. Sprawą zainteresowały się służby, kiedy zdjęcie ciastek trafiło do sieci i stało się wiralem. Egipcjankę zwolniono z aresztu po wpłaceniu 320 dolarów kaucji.

Jak podają lokalne media, kobieta w Egipcie została zatrzymana po oskarżeniu o pieczenie "nieprzyzwoitych" ciastek. Babeczki zwieńczone genitaliami i bielizną wykonaną z lukru, zostały przygotowane na przyjęcie urodzinowe w ekskluzywnym klubie sportowym w Kairze. Miało w nim wziąć udział kilkanaście kobiet w wieku od 50 do 60 lat.

 

ZOBACZ: Negro podpatrzył, jak dzieci kupują ciastka. Na zakupy przychodzi codziennie... z własną "walutą"

 

Po tym, jak zdjęcia z ciastkami trafiły do sieci, kobieta która je upiekła, została aresztowana. Zwolniono ją za kaucją w wysokości 320 dolarów (ok. 1200 zł). Kobieta miała się bronić mówiąc, że została poproszona o upieczenie właśnie takich babeczek. Niewykluczone, że osoby które wzięły udział w imprezie trafią przed sąd.

 

Czołowa organizacja religijna w Egipcie informuje, że islam zabrania takich wypieków. Dar al-Ifta napisała na Facebooku, że ciastka z takimi elementami były "zamachem na system wartości i brutalnym nadużyciem społecznym". Sprawie, a konkretniej klubowi, w którym odbyło się przyjęcie, ma się przyglądać się również egipskie ministerstwo ds. młodzieży i sportu.

 

pgo/sgo/ BBC, albawaba.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie