Budka: zamiast posypać głowę popiołem, premier atakuje opozycję

Polska
Budka: zamiast posypać głowę popiołem, premier atakuje opozycję
PAP/Radek Pietruszka
Przewodniczący PO Borys Budka

Kolejny raz, zamiast posypać głowę popiołem i przeprosić Polaków za chaos i bezradność rządu PiS w walce z pandemią, premier Mateusz Morawiecki atakuje opozycję - stwierdził lider PO Borys Budka, oceniając czwartkowe wypowiedzi szefa rządu. "Pycha kroczy przed upadkiem" - dodał szef PO.

Lider PO we wpisie na Twitterze nawiązał do wypowiedzi premiera z czwartkowej konferencji, na której szef rządu i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili kolejne obostrzenia w związku z pandemią.

 

- W tej chwili potrzebujemy narodowej solidarności. Dość z politycznymi przepychankami. Apeluję do opozycji: jeżeli nie potraficie działać solidarnie z rządem, przynajmniej nie zaostrzajcie sytuacji - powiedział premier.

 

ZOBACZ: Stan nadzwyczajny? Premier: nie wykluczamy żadnego scenariusza

 

Dodał, że "dzisiaj powinna obowiązywać filozofia wszystkie ręce na pokład". - Dlatego nie można przeszkadzać dzisiaj lekarzom, nie można kpić z tego, że robimy szpitale tymczasowe, bo one dzisiaj ratują życie. Właśnie we właściwym momencie, bo już w październiku i listopadzie - tworzyliśmy wtedy i zakończyliśmy dzisiaj - ponad 25 szpitali rezerwowych, tymczasowych. To są tysiące miejsc w szpitalach, które ratują zdrowie, ratują życie naszych obywateli - mówił szef rządu.

 

"Kolejny raz, zamiast posypać głowę popiołem i przeprosić Polaków za chaos i bezradność rządu PiS w walce z pandemią, premier Morawiecki atakuje opozycję. Pycha kroczy przed upadkiem" - napisał na Twitterze Budka. 

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie