Prezydent spotkał się z Marianem Banasiem. Rozmawiali o "stanie państwa"

Polska
Prezydent spotkał się z Marianem Banasiem. Rozmawiali o "stanie państwa"
NIK/PAP/Tytus Żmijewski

Na zaproszenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś złożył roboczą wizytę w Pałacu Prezydenckim - przekazała w środę NIK. Jak wskazano, tematem rozmów był "stan państwa oraz jego bezpieczeństwo w świetle ostatnich wyników kontroli".

Szczegóły spotkania nie są jeszcze znane. Nie wiadomo też o jakiej kontroli rozmawiano. W ostatnim czasie NIK przedstawiła raport ws. bezpieczeństwa pasażerskiego taboru kolejowego. Izba zwróciła m.in. uwagę na starzejący się tabor oraz brak jednoznacznych przepisów pozwalających na badanie trzeźwości kolejarzy bezpośrednio związanych z prowadzeniem pociągów i ruchu kolejowego.

 

 

Ostatnia kontrola NIK dotyczyła przyszłości szlaku rowerowego Green Velo, natomiast poprzednia "zapobiegania suszy rolniczej bez spójnego planu".

 

11 marca NIK zwracała uwagę na kwestię gospodarowania nieruchomościami w Zachodniopomorskiem. "Gospodarowanie nieruchomościami przez jednostki samorządu województwa zachodniopomorskiego w miejscowościach turystycznych prowadzono na podstawie niepełnych i nieaktualnych ewidencji zasobu nieruchomości, często - bez wymaganego planu wykorzystania tego zasobu" - wskazano. 

msl/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie