Książę Harry ma nową pracę. "Jestem naprawdę podekscytowany"

Świat
Książę Harry ma nową pracę. "Jestem naprawdę podekscytowany"
PAP/EPA/ANDY RAIN
Książę Harry ma nową pracę i "jest naprawdę podekscytowany" z tego powodu.

Książę Harry zostanie dyrektorem ds. wpływów w startupie BetterUP. Założona w 2013 roku firma z San Francisco zajmuje się profesjonalnym coachingiem, doradztwem i mentoringiem w zakresie zdrowia psychicznego i ma około 2 tys. trenerów, którzy oferują swoje usługi w 69 krajach. Wnuk królowej Elżbiety II powiedział, że "jest naprawdę podekscytowany" nową rolą.

W ramach pełnionej funkcji Windsor zajmie się "podejmowaniem krytycznych dialogów na temat zdrowia psychicznego, budowaniem wspierających się i współczujących społeczności oraz tworzeniem środowiska dla uczciwych i wrażliwych rozmów" - przekazał w oświadczeniu książę Harry.

 

ZOBACZ: Wywiad Meghan i Harry'ego. "Miałam myśli samobójcze, byłam uciszana"

 

Wall Street Journal (WSJ) poinformował, że przedsiębiorstwo oczekuje, iż "będzie publicznie występował w sprawach związanych ze zdrowiem psychicznym" oraz miał wkład i wykazywał się inicjatywą w sprawach dotyczących datków charytatywnych. Ma również pomagać przy podejmowaniu decyzji dotyczących strategii startupu.

 

Dziennik zauważa, że stanowisko ds. wpływów "jest stosunkowo rzadkie w świecie korporacji i częściej występuje w organizacjach non-profit, takich jak Amnesty International". Nie wiadomo ile Harry będzie dzięki niemu zarabiał.

 

To pierwsza praca księcia, którą podejmie po tym, jak rok temu zrezygnował z oficjalnego reprezentowania brytyjskiej rodziny królewskiej. Rok temu, wraz żoną Meghan, podpisali wieloletnią umowę z platformą streamingową Netflix na produkcję programów filmowych. 

 

Dlaczego podjął tę pracę?

 

"WSJ" zapytał księcia o powody, dla których zdecydował się na podjęcie tej pracy. Arystokrata odpisał, że "chce pomagać tworzyć wpływ na życie ludzi". "Proaktywny coaching zapewnia nieskończone możliwości rozwoju osobistego, zwiększonej świadomości i ogólnie lepszego życia" - przekazał w przesłanej do redakcji wiadomości e-mail.

 

"Często z powodu barier społecznych, trudności finansowych lub stygmatyzacji zbyt wielu ludzi nie jest w stanie skupić się na swoim zdrowiu psychicznym, dopóki nie zostaną do tego zmuszeni. Chcę, żebyśmy odeszli od myślenia, że trzeba czuć się zniszczonym, zanim sięgnie się po pomoc" - dodał.

 

ZOBACZ: Wywiad Harry'ego i Meghan. Brytyjskie media: jest gorszy, niż rodzina królewska mogła przypuszczać

 

Harry napisał również, że na spotkaniu z dyrektorem generalnym BetterUp, Alexim Robichaux "natychmiast rozpoznali wspólną pasję pomagania innym w realizacji ich pełnego potencjału".

 

"BBC" przypomina, że książę już wcześniej podejmował inicjatyw na rzecz kwestii zdrowia psychicznego. "Zainicjował m.in. Invictus Games, których celem jest, aby członkowie sił zbrojnych wykorzystywali sport do rehabilitacji psychofizycznej" - pisze dziennik.

rsr/prz/ BBC, Wall Street Journal, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie