10 dni urlopu na przeżycie żałoby po odejściu idola na emeryturę

Świat
10 dni urlopu na przeżycie żałoby po odejściu idola na emeryturę
Pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Prezes japońskiej firmy podjął decyzję, że każdemu z pracowników przysługuje 10 dni płatnego urlopu, gdy jego idol zakończy karierę

Płatny urlop dla osób, które przeżywają żałobę z powodu przejścia na emeryturę ich idola. Brzmi jak dobry żart? Nie, to nowa zasada, którą wprowadza jedna z Japońskich firm.

Japońska firma Itaru Tsurumi, która zajmuje się organizacją wydarzeń, poinformowała, że jej pracownicy mogą otrzymać bezpłatny urlop w nietypowych okolicznościach. Prezes firmy podjął decyzję, że każdemu z pracowników przysługuje 10 dni płatnego urlopu, gdy jego idol zakończy karierę. Powodów takiej sytuacji może być kilka np. ślub czy przejście na emeryturę. To czas, który pracownicy mogą przeznaczyć na przeżycie żałoby i wspomnienie ulubionej postaci.

 

Wyjątkowe okoliczności

 

W poście, który firma zamieściła w jednym z portali społecznościowych, przeczytamy, że urlop przysługuje w jeszcze kilku nietypowych przypadkach.

 

Po pierwsze wtedy, gdy ulubiony wykonawca organizuje koncert lub inne spotkanie z publicznością. W tej sytuacji pracownik dostanie dzień wolny z zastrzeżeniem, że powinien poinformować o tym z tygodniowym wyprzedzeniem.

 

Pozostałe sytuacje kwalifikują się jako urlop kondolencyjny. To czas na spokojne przeżycie żałoby i pogodzenie się ze zmianami w życiu idola. Firma przewiduje możliwość wzięcia 10 dni urlopu, gdy idol przechodzi na emeryturę lub po prostu kończy swoją działalność artystyczną.

 

Krótszy, bo 3-dniowy urlop dostanie pracownik, który wykaże, że działalność zakończył artysta, którego w drugiej kolejności najbardziej ceni.

 

O pełny 10-dniowy urlop może wnioskować również pracownik, którego idol zdecydował się na ślub. Według właścicieli firmy to sytuacja, w której członkowie zespołu powinni mieć czas na psychiczny odpoczynek.

Ko/sgo/ Vigilantmagazine
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie