Putin zaszczepił się przeciwko Covid-19

Świat
Putin zaszczepił się przeciwko Covid-19
PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL /
Wcześniej Kreml zapowiadał, że Putin skorzysta z rosyjskiego preparatu, lecz nie wskazał, z którego konkretnie

Prezydent Rosji Władimir Putin przyjął szczepionkę przeciwko Covid-19 i czuje się dobrze - poinformował we wtorek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Wcześniej Kreml zapowiadał, że Putin skorzysta z rosyjskiego preparatu, lecz nie wskazał, z którego konkretnie.

Rzecznik zaznaczył, że środa, dzień po przyjęciu szczepionki, będzie dla Putina "normalnym dniem pracy".

 

Pieskow mówił w poniedziałek, że prezydent Rosji skorzysta z jednej z trzech krajowych szczepionek, ale władze celowo nie wskażą, z której. Zapowiadał też, że szczepienie prezydenta nie będzie "wydarzeniem publicznym".

 

ZOBACZ: Premier Johnson zaszczepiony preparatem firmy AstraZeneca

 

Do tej pory oficjalnie zostały w Rosji zarejestrowane trzy szczepionki: Sputnik V, EpiVacCorona i CoviVac. Jeśli Putin zaszczepił się Sputnikiem V, to za około trzy tygodnie powinien otrzymać drugą dawkę preparatu.

 

Kampania szczepień

 

Kampania szerokich szczepień przeciwko Covid-19 rozpoczęła się w Rosji w połowie stycznia br. Kreml przez ostatnie miesiące zapowiadał, że prezydent Rosji zaszczepi się w odpowiednim czasie.

 

W grudniu 2020 r. sam Putin powoływał się na swój wiek - 68 lat. Później, gdy Sputnik V został dopuszczony dla osób powyżej 60 roku życia, rosyjski przywódca zastrzegł, że musi pogodzić przyjęcie preparatu przeciwko Covid-19 z grafikiem innych zaleconych mu szczepień.

emi/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie