Grodzisk Mazowiecki. Ratusz zatrudnił tragarzy. Wszystko przez awarię windy

Polska
Grodzisk Mazowiecki. Ratusz zatrudnił tragarzy. Wszystko przez awarię windy

Windy zawodzą regularnie, ale oni nigdy. Na dworcu PKP w Grodzisku Mazowieckim znowu pojawili się tragarze. Pomagają ludziom pod górę wnieść bagaż, nic więc dziwnego, że niektórzy mówią o nich szerpowie. Tyle ze nie z Himalajów a z Grodziska.

Na dworcu PKP w Grodzisku Mazowieckim pojawili się tragarze. Ze względu na awarię zdewastowanej windy pomagają oni mieszkańcom pokonać strome schody. Nie trzeba się wcześniej umawiać, wystarczy podjeść i poprosić o pomoc.

 

- Pomagamy tutaj starszym ludziom nosić torebki, wózki i rowery - mówi jeden z tragarzy

 

Tragarze czekają na ludzi po obu stronach kładki. Pracują na dwie zmiany, od poniedziałku do soboty. Zatrudnił ich ratusz, który znalazł chętnych w urzędzie pracy. 

 

ZOBACZ: Grodzisk Mazowiecki: zaatakował ratowników nożem. Wcześniej bez powodu wezwał karetkę

 

- Na południu, w kontekście naszych szerpów powiedzielibyśmy "nosicze", a my mamy naszych mieszkańców, którzy mogą zarobić. Pomagają szczególnie kobietom nosić wózki, rowery - przyznał Tomasz Krupski, zastępca burmistrza Grodziska Mazowieckiego. 

 

WIDEO: Tragarze zamiast windy - materiał "Wydarzeń"

  

Kolejna awaria wind

 

Problem z windami na dworcu PKP w Grodzisku Mazowieckim wraca co jakiś czas. Pierwszy raz ratusz musiał zatrudnić tragarzy 5 lat temu. W grudniu wandale znów zniszczyli wszystkie windy na dworcu.

 

ZOBACZ: Winda nie działa? W Grodzisku pomogą... tragarze

 

- Okazało się, że te dewastacje były tak poważne, że aby naprawić windy, należało zamówić części u producenta we Włoszech. Mamy informację, że te elementy dotrą jeszcze w marcu i wtedy będziemy mogli udostępnić wszystkie windy pasażerom - powiedział Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Tragarze mają pracować do maja, o ile znów ktoś nie popsuje wind.

dsk/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie