ERG Bieruń-Folie: Daniel Obajtek nie wpływa w żaden sposób na działalność spółki

Polska
ERG Bieruń-Folie: Daniel Obajtek nie wpływa w żaden sposób na działalność spółki
Polsat News
"Pan Daniel Obajtek posiada w firmie tylko mniejszościowy pakiet udziałów i nie wpływa w żaden sposób na działalność Spółki ERG Bieruń Folie"

ERG Bieruń Folie Sp. z o.o. informuje, że dofinansowanie z NCBIR spółka otrzymała na opracowanie innowacyjnej technologii odzysku tworzywa, a Daniel Obajtek ma w firmie mniejszościowy pakiet udziałów i nie wpływa w żaden sposób na działalność spółki - informuje firma.

Oświadczenie to odpowiedź na informacje w niektórych mediach o wątpliwościach dotyczących majątku Daniela Obajtka oraz ma związek z wnioskiem posłów KO Michała Szczerby i Dariusza Jońskiego do NIK o zbadanie dotacji, które po roku 2016 otrzymały trzy spółki powiązane z Danielem Obajtkiem: ERG Bieruń-Folie, TT Plast i EKOFOL Bugaj. Spółki te miały otrzymać - zdaniem posłów - 86 mln zł.

 

"Pan Daniel Obajtek posiada w firmie tylko mniejszościowy pakiet udziałów"

 

"W związku z nieprawdziwymi informacjami opublikowanymi w mediach, firma ERG Bieruń Folie Sp. z o.o. informuje, że otrzymała dofinansowanie z NCBIR na opracowanie innowacyjnej technologii odzysku tworzywa polimerowego z odpadów komunalnych i rolniczych. Celem projektu jest uzyskanie recyklatu, służącego jako zamiennik oryginalnego surowca w procesie produkcji folii. To nowatorskie rozwiązanie w sposób znaczący przyczyni się do rozwoju technologii recyklingu materiałowego i będzie odznaczać się szeregiem użyteczności aktualnie niedostępnych na rynku" - pisze spółka.

 

ZOBACZ: Daniel Obajtek: kilka działek podarowali mi rodzice

 

Spółka ERG Bieruń-Folie Sp. z o.o. informuje także, że ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży recyklingu tworzyw oraz w projektowaniu i budowie instalacji do odzysku odpadów. W ostatnich dwóch latach spółka wyeksportowała ok. 15 000 ton folii, pochodzących z polskich odpadów tworzyw sztucznych.

 

"Chcę podkreślić, że jesteśmy w pełni polskim przedsiębiorstwem, wykorzystującym recyklat jako surowiec, co czyni nas jednym z najbardziej pro-ekologicznych przedsiębiorstw w Polsce. Jednocześnie informujemy, że Pan Daniel Obajtek posiada w firmie tylko mniejszościowy pakiet udziałów i nie wpływa w żaden sposób na działalność Spółki ERG Bieruń Folie" - kończy informację prezes zarządu spółki Tomasz Bugaj.

 

Majątek Daniela Obajtka

 

W ostatnich tygodniach niektóre media donoszą o majątku prezesa PKN Orlen i wątpliwościach dotyczących pochodzenia m.in. licznych nieruchomości należących do Obajtka. W związku z tymi doniesieniami politycy opozycji poinformowali o złożeniu zawiadomień i wniosków do m.in. prokuratury, NIK i CBA ws. nieprawidłowości dotyczących działalności i majątku b. wójta Pcimia. Koalicja Obywatelska przekazała też, że powołuje w klubie zespół śledczy, który będzie zajmował się sprawą obecnego prezesa Orlenu.

 

ZOBACZ: Daniel Obajtek chce zbadania autentyczności taśm z jego udziałem

 

Obajtek konsekwentnie zaprzecza tym zarzutom. W wywiadach zapewniał, że został sprawdzony z całego życia zawodowego przez CBA i prokuraturę, a jego dochody są udokumentowane. Zapewniał, że nie ukrywa majątku. Zapowiedział też wejście na drogę sądową w związku z ostatnimi publikacjami medialnymi na jego temat. Pismem złożonym w CBA przez pełnomocnika Obajtek wniósł o przeprowadzenie kompleksowej kontroli swojego majątku, w tym m.in. także ponownej kontroli złożonych w ubiegłych latach oświadczeń majątkowych.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie