Wypadek autobusu na A4. Zginęła jedna osoba, są ranni

Polska
Wypadek autobusu na A4. Zginęła jedna osoba, są ranni
fot. PAP/Darek Delmanowicz
Podkarpackie: jedna osoba zginęła, cztery ranne w wypadku autobusu na A4

Jedna osoba zginęła, cztery zostały ranne w wypadku autobusu, do którego doszło w niedzielę po godz. 23 na podkarpackim odcinku autostrady A4, w pobliżu Miejsca Obsługi Podróżnych Kaszyce. Pojazdem podróżowało w sumie 10 osób, wszystkie narodowości ukraińskiej.

Jak poinformował rzecznik podkarpackich strażaków Marcin Betleja, na miejscu wypadku pracuje w sumie 19 jednostek straży pożarnej, z powiatów m.in. jarosławskiego, rzeszowskiego i mieleckiego.

 

ZOBACZ: Zderzenie karetki z ciężarówką. Zmarł kierowca ambulansu

 

WIDEO - Akcja ratunkowa na miejscu wypadku była dynamiczna

  

Do wypadku doszło na autostradzie A4 w pobliżu MOP Kaszyce na Podkarpaciu podało pogotowie ratunkowe z Przemyśla.

 

 

- Autokarem podróżowało 10 osób, w tym dwóch kierowców. Wszyscy to obywatele Ukrainy. Jedna osoba zginęła na miejscu, cztery ranne osoby zostały zabrane do szpitali. Pięcioro podróżnych nie wymaga, jak na razie, hospitalizacji - zaznaczył Betleja.

 

fot. PAP/Darek Delmanowicz
 

Dyżurny Punktu Informacji Drogowej GDDKiA poinformował, że autobus uderzył w bariery na końcu pasa zjazdowego na MOP Kaszyce, a następnie przewrócił się do rowu.

 

Bartosz Wysocko z podkarpackiego oddziału GDDKiA podał, że "ruch w kierunku Korczowej odbywa się pasem szybkim natomiast na pasie awaryjnym i wolnym nadal trwają prace porządkowe". - Trwa m.in. podnoszenie pojazdu, który uczestniczył w wypadku - dodał.

 

fot. PAP/Darek Delmanowicz

 

W tym samym miejscu do wypadku doszło na początku marca. Wówczas przewrócił się ukraiński autobus, którym podróżowało 57 osób, pięć zginęło na miejscu.

ms/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie