Odurzona amfetaminą matka opiekowała się 5-miesięcznym synem

Polska
Odurzona amfetaminą matka opiekowała się 5-miesięcznym synem
Policja Mazowiecka
Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu marihuanę, amfetaminę, wagę elektroniczną i notes z zapiskami

Do aresztu trafiła 33-letnia mieszkanka Sochaczewa (Mazowieckie) podejrzana o posiadanie znacznej ilości narkotyków i ich sprzedaż. W chwili zatrzymania kobieta była pod wyraźnym wpływem środków odurzających, miała pod opieką pięciomiesięczne niemowlę – poinformowała policja.

- Prokurator przedstawił 33-latce siedem zarzutów popełnienia przestępstw narkotykowych oraz narażenia dziecka na utratę zdrowia lub życia – przekazała w poniedziałek rzeczniczka sochaczewskiej policji mł. asp. Agnieszka Dzik.

 

ZOBACZ: Kalisz: miał zażyć amfetaminę i zabić swoją babcię. "Było widać dzikość w jego oczach"

 

Dodała, że sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym aresztował kobietę na trzy miesiące. Grozi jej kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W ub. tygodniu policjanci weszli do jednego z mieszkań w Sochaczewie. Zastali tam dwie kobiety w wieku 27 i 33 lat. 33-latka, która była nienaturalnie pobudzona, miała problem z utrzymaniem równowagi i niewyraźną mowę.

 

5-miesięczny syn pod opieką

 

Po zbadaniu kobiety na obecność narkotyków potwierdziło się, że prawdopodobnie zażywała ona amfetaminę. Pod opieką 33-latki był jej pięciomiesięczny syn. Policjanci przekazali niemowlę pod opiekę osoby z bliskiej rodziny.

 

ZOBACZ: Kierował po narkotykach i bez prawa jazdy. W wypadku zginął mały chłopiec

 

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu marihuanę i znaczną ilość amfetaminy, wagę elektroniczną i notes z zapiskami.

 

Obie kobiety zostały zatrzymane. Zarzut posiadania narkotyków usłyszała również młodsza z podejrzanych. Prokurator zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

rsr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie