Nietrzeźwy wiózł syna na egzamin na prawo jazdy

Polska
Nietrzeźwy wiózł syna na egzamin na prawo jazdy
Polsat News, zdjęcie ilustracyjne
Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy, a w dodatku wiózł swojego syna na egzamin na prawo jazdy

Policjanci z Radomska (Łódzkie) zatrzymali kierującego audi, który przekroczył dozwoloną prędkość. Okazało się, że kierowca był nietrzeźwy, a w dodatku wiózł swojego syna na egzamin na prawo jazdy, które ten miał zatrzymane za wielokrotne łamanie przepisów drogowych.

Jak przekazała w niedzielę Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku, do zdarzenia doszło w piątek na terenie gminy Kamieńsk. Policjanci z radomszczańskiego wydziału ruchu drogowego kontrolowali stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym.

 

- Około godziny 8.30 wykonali pomiar prędkości audi. Okazało się, że pojazd poruszał się z prędkością 96 km/h w miejscu, gdzie znaki drogowe ograniczają ją do 50 km/h - wskazała Wlazłowska.

 

ZOBACZ: Nietrzeźwy 70-latek uciekał traktorem przed policją. Na naczepie wiózł 8-latkę

 

Lekceważenie przepisów było spowodowane pośpiechem, bo 48-letni kierujący audi powiedział policjantom, że musi szybko zawieźć syna na egzamin na prawo jazdy. Tłumaczył, że 22-latek dwukrotnie miał zatrzymane prawo jazdy za poruszanie się z nadmierną prędkością, a za trzecim razem spowodował kolizję drogową i przekroczył dopuszczalną ilość punktów karnych. I dlatego musi zdać egzamin ponownie - zrelacjonowała.

 

Funkcjonariusze podczas rozmowy z kierującym wyczuli woń alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u niego 0,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 48-latka. Teraz o jego losie zadecyduje sąd; zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie